[]

yazın bir aylığına turizm sektöründe iş bulmam mümkün mü?

yani güneye inip 3-5 kuruş kazanmak için iş ayırt etmeksizin çalışmayı teklif etsem, öğrenci olarak iş bulmam mümkün olur mu? "niye güneye gidiyon aq oturduğun yerde çalış" derseniz, bana rus lazım. turizm sektörü deyince çok ciddi göründü, benim kastettiğim vasıfsız amelelik.

rus dili ve edebiyatı hazırlık sınıfı öğrencisiyim şu an. 10 haziran - 15 temmuz arası dünya kupası'nda gönüllü olmak üzere rusya'da bulunacağım. borç yiğidin amcası olduğu için, bu seyahati bir şekilde finanse edeceğim fakat dönüşte çok masrafım olacak. hem borçları kapatacağım hem de ağustos sonunda bu evden çıkıp merkeze daha yakın bir yere geçmem gerekecek, ev arkadaşı bulamazsam falan zaten felaket, o kısmını düşünmek dahi istemiyorum.

ağustos için, bir aylığına, bağrımı açıp antalya'ya insem iş bulabilir miyim ben? ingilizcem oldukça iyi, gramer hatası yapmadan akıcı ingilizceyle halı ve kilim satabilirim. rusçam şu an için külüstür sayılır tabii ama ukrayna'da bulundum, konuşuyom iyi kötü. 4 ay okul + 1 ay rusça üzerine o da güzel seviyelere gelir diye düşünüyorum.

böyle bi iş bulma şansım var mı acaba? bahçede falan yatsam da olur yani. mevsimlik işçi hesabı, alaska'da balık temizleyen koca yürekli wat'çılar gibi, eşek gibi çalıştırsınlar ama bir ayın sonunda cebimde 1000 lirayla eve dönebileyim mesela. vurgun yapayım. evet vurgun anlayışım 1000 lira :(

imkân çıkar mı böyle bi şey için yoksa efendi gibi kasiyer mi olayım oturduğum yerde? gerçi ona da başvurmuştum zamanında. istemiyorlar. öğrencisin, bırakırsın, biz artık erkeklere güvenmiyoruz falan diyorlar. olmuyor :/

 
Otellerde animatorluk filan olabilir. Her otele ozellikle kemerdekilere basvur.

Benim masorlukla uzaktan yakindan alakasi olmayan arkadasimi almanca biliyo diyo masor olarak ise almislardi ahksjshsjs orda biraz gosterdiler de turistler masor zannediyodu bunu.
  • kuehles blondes  (08.03.18 23:49:59) 
kavgayı daha döğöşmeye başlamadan kaybetmek istemem ama kendimi tanıyorum, animatörlük sanırım icra edebileceğim son iş. benim animatör olduğum yerde adamlar daha fazla vodka içer, oturup ağlar. ben daha ziyade garsonluk, kilimcilik, hanutçuluk gibi bi şeyler düşünmüştüm. otogarda milleti çevirip "YOLCULUK NEREYE ABİM?" ya da dükkan önünde "VELKAM VELKAM" diye bağıran tehlikeli dayıtlar gibi. olmaz mı öyle?


  • der meister  (08.03.18 23:52:00) 
Dukkanda olacagini sanmiyorum da otele gir iste, garsonluk filan biseyler gider. Ama kemer'de rus var cok.

Anextour var, ruslarin tur operatoru,
Onun sitesini acip tr turlarina bak hangi otellere gidiyolarmis diye. O otelleri sec, ara filan. Ugras bence. Olur yani. Otelde konaklaman ve yemek filan olayin rahat olur, ondan otel diyorum bu arada.
  • kuehles blondes  (08.03.18 23:54:50) 
Sene 2011 arkadaş Kıbrıs'a bilet aldı canım sıkkın diyince bana. Gidiş o gidiş 2 sene çalıştım karaciğeri orada bırakıp geldim. O 2 sene hayatımda yok, bildiğin hatırlamıyorum. Git Girne'de sağa sola sor, İngilizcem çok iyi de, İngiliz turist kaynıyor zaten, alırlar.


  • bos gezenin bos ustasi  (09.03.18 00:02:15) 
Ha ben 3 pakistanlı ile aynı konteyner evde kalıyordum çalıştığım barın arka tarafında. Kira yok, yemek yok, sadece telefon faturası ödeyerek yaşadım, günlüğü o yıllard 120 liraydı.


  • bos gezenin bos ustasi  (09.03.18 00:03:13) 
1 ay çalışıp çıkacağım demezsen bulabilirsin. hemşericilik falan çok yaygın ve normaldir bu arada bunu bilerek iş ara ve işe gir.


  • Jimmy McNulty  (09.03.18 00:45:06) 
adam fakir la, hayali bile 1000 tl amk

bir aylık zor gibi duruyor bir de genelde oteller nisan mayıs gibi alımları gerçekleştirir kimse ağustosa bırakmaz. belki birisi çıkar da yerine girersin. anca öyle olur.
  • hosein  (09.03.18 07:40:39) 
1 ay kesinlikle deme. daha küçük otellerde resepsiyonda olabilir ama büyük otellerde garson, komi gibi çalışabilirsin. çok yorucu olur yalnız, bilgin olsun.

halı kilim satmak o kadar kolay ve sadece dille ilgili değil. o halının bütün teknik özelliklerini anlatacaksın, servis açacaksın, o halıların yere açılışları bile başlı başına şovdur ve bir seromonisi vardır...

güneye gitmende şart değil, ankara'da da bulabilirsin iş.
  • Phoebe  (09.03.18 08:34:47 ~ 08:35:19) 
Bu yabancı dil bilginle iş bulamamana imkan yok. Ben sana direkt gideceğin yeri söyleyeyim: Alanya-Konaklı bölgesi.

Buradaki oteller Rus ve Ukraynalı misafire çalışır, hemen hepsinin lojmanları vardır. Bar görevlisi-garsonu, restoran garsonu-komisi, müşteri karşılama elemanı, bellboy, hamam paketi satıcısı, elinden geliyorsa tellaklık-masörlük vs. Günde minimum 12 saat çalışırsın yalnız. Öğlen bir iki saat kadar antreye çıkarsın o kadar. Haftalık iznin de olmaz büyük ihtimalle. Yemeğini zaten otelde yersin. Her şey dahil otel ortamı zevklidir. 1 ay su gibi geçer anlamazsın. İş ilanlarını Mod Hotel isminde bir siteye çok veriyorlar oradan takip edebilirsin.

Tabi evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Bir krasivaya dievuşka aklına takılırsa aldığın maaşı da orada bırakıp dönersin.

Alanyasever, eski bir turizmci..
  • heidi'nin dedesi  (09.03.18 09:16:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.