Bilgisayar topluyorum, bakabilir misiniz?

Ekran kart : MSI GTX 1080 Gaming series
İşlemci : intel i7 7700 4.2 ghz
Anakart : MSI Z270 M6 AC
Ram : Gskill TridentZ 3200 mhz
Ssd : Samsung 850 evo 250 gb
Hdd: Seagate Barracuda 2 tb
Sıvı soğutma : Cooler Master Masterliquid pro 120 6W 500mA 12V işlemci
PSU : Cooler Master g650m 650w plus 80
Kasa : Cooler Master Masterbox 5t

PSU ve sıvı soğutma için başka öneriniz var mı ? Ayrıca kasa için düşünceniz nedir ? Bu sisteme göre başka kasa önerileri var mı ?

Sıvı soğutma için h110 corsair öneriyorum.
Kasa olarak aerocool project serisi mükemmel bir görünüme sahip. Corsair air 540 da yine hoşuma giden kasalar dan.
Bu kadar geniş bütçe ayırdın madem işlemci 8.nesil ana kart da z370 olsun.

Donanım haberin telegram grupları var orada sıfır kutulu ürünler satılıyor hepsi sağlam çocuklar çoğunu tanırım. En azından 1000-2000 arası kar edersin hele ki ekran kartlarının bu kadar şiştiği günlerde 1080ti satan vardı uygun fiyata mesela. Keza diğer parçalar da var bir göz at. İkbal var sinerji de önemli pozisyonda çalışır ona danış mutlaka.
  • gozu acik sevisen yahudi  (08.03.18 23:36:37)
kaç paraya gelecek bu?

daha bi arkadaş 7300 liraya;

i7 8700k
msi z370
gtx 1070
256 gb 960 evo
16 gb ram

sıvı soğutmalı kasa aldı.

şahsi fikrimce şu an 1080 ya da 1080ti gibi kartları almak mantıklı değil. birkaç ay sonra Nvidia'nın yeni seri ekran kartları çıkınca üzülürsün.

ayrıca miningciler sağolsun. kasa toplamaktansa hazır kasa almak artık daha hesaplıya geliyor gibi.
  • washe  (08.03.18 23:48:05)
7700 iyi bir işlemci, amaç oyun oynamaksa baya götürür ama bu kadar para gömüyorsan eski nesil bir işlemci almak bana pek mantıklı gelmedi. yine oyun için istiyorsan ram frekansı intel işlemcilerde fark oluşturmuyor, pek bir şey farkettirmez fiyatta ama olur da ettiriyorsa onu düşürebilirsin.

ekran kartı fiyatları için ise yorum yapmıyorum, bence kimse de yapmamalı çünkü olay tamamen bitcoin in gidişatına bağlı olarak değişir. kısa vadede azalacağını düşünmüyorum fiyatların. yeni nesil kartlar çıkarsa da elimize ulaşmadan çoğu alınacağı için yeni nesil gelince de üzülmezsin diye düşünüyorum.
  • syozkn  (09.03.18 09:47:38)
Arkadaslar soruyu guncelleyip yine yardiminizi istiyorum.

Ana kart , işlemci ve ekran kartını önceden aldım , ram i de bu ay alıcam inşallah :) kasa ve psu için öneriler nedir
  • ykyt  (09.03.18 18:12:21)