[]

yoğun şekilde çalışmak nasıl oluyor?

kime sorsan herkes çok çalışıyorum çok yoğunum kafasında. Bana ise biraz abartıyorlar gibi geliyor.

haftanın 5 günü okula giden, 4 günü ise işe giden -bazı günler okul çıkışı ve haftasonları- (2 günü yoğun 2 günü rahat olmakla birlikte)
geri kalan zamanlarını okul ödevlerini, kitaplarını ve sorumluluk projelerini yapan hiç kendine ayıracak boş günü olmayan birinin hayatı yoğun mudur, normal midir?
eğer yoğun değilse yoğunluk anlayışınız nedir ve hayatınızın hangi dönemi yoğun geçti bu yoğunluk ne kadar sürdü ve sebebi neydi?

 
insan yapması gereken şeyleri yaptıktan sonra kendi için zamanı kalmıyorsa, ya da arkadaşıyla oturup kahve içmeye zamanı yoksa mesela, yoğundur bence
(ödevler, iş)

hayatımda bir kac günluk süreler dışında yoğun olmamışımdır
  • Coyote  (08.03.18 21:36:15) 
ya bu başlığa cevap olarak yazılan @yaziliceviri adlı arkadaşın yorumu nedir allahaşkına ? son zamanlarda duyuruda bu tip cevaplara çok sık rastlar oldum. kullanıcı insanca bir soru soruyor verilen cevap direkt kişiye yönelik saçmasapan bir saldırı. Neden bir şey yapılmıyor bu gibi mesajlar için?


neyse konuya donecek olursak bana da abartıyorlar gibi geliyor. eve iş götüren ve tatilde bile telefonundan maillere bakmak zorunda kalan insanlar yoğun geliyor bana. mesela bilgi teknolojileri (IT) departmanındaki insanlar genellikle yoğundur denilebilir.
  • camene87  (08.03.18 21:39:18 ~ 21:40:28) 
kardeşim yoğun çalışmak nasıl oluyor biliyor musun?

8de işten çıktım. 10 dakika sonra çalışmaya devam edicem. ılımlı saatim 3-4 gibi biter. biterse 3-4 saat uyurum. bitmezse uyumayacağım.
  • tchuck  (08.03.18 21:44:49) 
3 gun ofiste yatip gece 3'de isten cikip banyo yapmaya eve gelmek, sonra sabah 5de geri donmek. Sonra ayni sabah 7de projeyi canliya almak gibi seyler.

Anlayamazsiniz.
  • acemi  (08.03.18 21:50:34) 
Geçtiğimiz Şubat’a kadar işten en erken 10’da çıkıyordum. Haftada iki üç gün gce 3 gibi çıktığım oluyodu. 3-4 kere de eve hiç gidememiştim. Kişisel temizliğe bile zaman bulmak lüks olabiliyordu zaman zaman. Bir sene yeni dizi ya da film seyredememiştim. Kitap mitap zaten hak getire. Hatta, iş yerinde bir arkadaşıma “Bedava film indirmeyi özledim” dediğimde “Oha, film mi izliyorsun? Nasıl yani?” demişti. Yemek yapmaya zamanın kalmıyordu ara ara ama nadiren denk gelip 6-7 gibi çıkıyordum. Bazen de 3-4 günlük sakinleşmeler oluyordu. Milletle dışarı çıkamadığım, ki zaten genel olarak kimse dışarı çıkamadığı için Duyuru’da kafa dağıtıyordum. Bazen de kahvaltıyı akşam 6’da yapabiliyordum çalışma masasında. Benim gibi de en az on kişi vardı. Gece 3’te dönüp binaya bakınca çoğu ofis ışıl ışıl olurdu. Ofiste pijama ve tuvalet terliği ile çalışan da vardı. Dönem dönem hafifledi ama 1.5 yıl sürdü. Şimdi bir nebze daha normal.


  • aychovsky  (08.03.18 22:01:42 ~ 22:03:21) 
valla yogun calismis zart zurt bana.
verimli mi calistin, calismanin sonunda ne kattin mevzuya, bana onunla gelsinler.

malligindan gunde 25 saat calismissin umurum olmaz.
  • camussar  (08.03.18 22:01:58) 
sadece saatle ilgili değil ki, kısa süren ama yoğunluğu kafa s*kmesinden kaynaklanan işler de var pekala; kaldı ki bu iş kadar birlikte çalıştığın kişilerle falan alakalı.


  • dafaisss  (09.03.18 00:56:04) 
bana göre çalışma saati günde 11 saat ve hiç izni yoksa o kişi yoğundur. (haftanın 7 günü)


  • neysene  (09.03.18 14:24:03) 
Eğer uğraştığın şey bitmiyorsa (aksilik olabilir, sürekli değişen bir şeylerin olması olabilir vs.) ve kafa s.kiyorsa; tam bitirdikten sonra yenisi geliyor ve süreç hep bu şekilde devam ediyorsa o yoğun demektir.

Gece, haftasonu çalışmak da yoğun demek tabii, ama özünde, sürüncemeye giren ve kafayı meşgul eden her şey yoğun kapsamına girer bence.
  • skooma  (09.03.18 14:39:05 ~ 14:49:30) 
ben yoğunluğu sadece saatlerle tanımlamıyorum. bazen öyle yoğun vakit geçiriyorum ki sabah 9dan akşam 4'e kadar başka bir şeye bakamıyorum aramaları, mesajları görmüyorum. saatlerle ifade edilemez ama kafam çok yoğun, odaklanarak ve zihinsel emek dökerek çalışıyorum. bedeni yorulmadan daha da yorucu zihin yorgunluğu. özetle, yoğun şekilde çalışmak kişiden kişiye değişir. ayrıca bu senin biraz kendi limit ve kıstasların ile ilgilidir.


  • cabiday  (09.03.18 14:49:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.