[]

kardeş ilişkileriniz nasıl?

Özellikle ağabeyi/kardeşi/ablası evli olanlara soruyorum. Karısını ya da kocasını memnun etmek için ailenizi düşünmeden sürekli isteklerde bulunduğunda soğuyor musunuz? Yoksa ölümlü kalımlı dünya deyip içinize mi atıyorsunuz. Kardeşim yaz tatilinde bize gelecekmiş. Şimdiden bebek odası hazırlatıyor bize. Bebek ayrı yatmalıymış, özel yatağı olmalıymış, arabaya oto koltuğu alınmalıymış. Ailemin zaten o kadar geliri yok hiç düşünmüyor kendi cebinden de harcamıyor. Sizde durumlar nasıl?
 
Bu cümleleri ancak bir abla kurabilir :)
Hayatta tek başarısı çocuk yapmak olduğu için mazur gör. İlgi bekliyor garibim.

 • rastinon  (08.03.18 21:07:24) 
kardeşim böyle deyip yaşlı başlı anamı babamı aylar öncesinden germeye başlasa "elini cebine atmayacaksan sesini kes" derdim. abimle ilişkim de bu boyutta. dilimizin kemiği yok birbirimize karşı.


 • nice tnetennba  (08.03.18 21:27:47) 
uyarmak lazım görev size düşüyor.


 • biravekahve  (08.03.18 21:37:30) 
@cileksargi, hep boyle. Madem bir sey yapmayacaklardi neden torun istediler tarzi konusuyor. Ailemin geliri 1200 oto bebek koltugu da pahali bir seymis hakkaten. Araba eski kemer falan yok kemer taktirilacak. Bebek yatagi falan da alinacakmis. Siz nasil gecineceksiniz demiyor.


 • geçerkenugradım  (08.03.18 21:40:33) 
@biravekahve, ben dusundugumu soyluyorum ama sonra da onu uzdum diye uzuluyorum. Her seyde boyle ozel kalem muduru gibi kullaniyor beni. Soyledin mi yapacaklar mi, of hep paralari yok, sen de onlar gibi konusuyorsun diyor daha cok sinir oluyorum. Zaten haftada bir iki kere yazisiyoruz o kadar.


 • geçerkenugradım  (08.03.18 21:44:13) 
Abim var evli 3 ayda bir telefonda kisa konuşuruz. Esi icin ilk zamanlar yurtdisindan parfum falan istiyordu. Bi iki goturdum sonra cektim siktiri. Baba olacak yakin zamanda anneme hic aramiyorum diye sikayet ediyormus. Esi hamile kalinca ozlem duyar oldu, anlayamadim ama arama sikligimi da degistirmedim.


 • japon askeri  (08.03.18 21:52:44) 
kardesinin yaptigi terbiyesizlik.ailesinin ekonomisinin ne oldugunu bilmesine ragmen bu sekilde davranmasi eskiye dair bazi rahatsizliklarinin olmasi.


 • duptıs  (08.03.18 21:53:14) 
Senin ablanin yaptigi inanilmaz sacma bu arada.


 • japon askeri  (08.03.18 21:53:42) 
Ben uyardım ve kötü oldum. Artık hiçbirşeylerine karışmıyorum. Aylar oldu kardeşimle konuşmayalı.


 • tolgan  (08.03.18 23:06:02) 
abimle 3 yıldır aram bozuk, aynı evde yaşıyoruz ama mümkün oldukça konuşmuyorum. kız arkadaşıma yazmıştı.


 • yavru tosun  (08.03.18 23:08:49 ~ 23:09:58) 
baştan şımartmayacaktınız. ya katlanıcanız ya da en nazik tepkinizde bile suçlayıcı ithamlarla karşılaşacaksınız. bizde durumlar baştan şımartmamak üzerine kurulu.


 • dafaisss  (09.03.18 01:02:31) 
bizde tam tersi kardeşler aileler düşüncesizce sürekli maddi taleplerde bulunuyor. ben kendi aileme kotnrollüyüm ama eşim ise kendi ailesine karşı çok yumuşak.


 • iwillsee  (09.03.18 09:26:42) 
Valla saçmalamış kardeşin.
Ama aklıma şu geldi. Sizinkiler çocuk yap diye çok baskı yapmış olabilir mi kardeşine? O da belki böyle intikam alabileceğini düşünüyordur.
Şahsen bazen millet (hem kendi ailem hem de kaynana tarafı) saçma sapan çocuk yapın diye konuşunca bıçaklayasım geliyor onları.
 • mithrilfender  (09.03.18 09:42:26) 
bebek koltuğunu neden kendileri almıyor? siz açıp bunu soramıyor musunuz ya da aileniz soramıyor mu?

ya kusura bakmayın ama eşek olduktan sonra semer vuran çok olur.

ablam evli, bir de çocuğu var. bi sürü şey aldık ailecek. asla kendisi şunu alın bunu alın dememiştir. hepsi içimizden geliyor, bizde imkan varken çocuk eksik kalmasın diyoruz. ama ablam onu al bunu al dese noluyoruz derim.
 • elorelia  (09.03.18 09:45:56) 
"Soyledin mi yapacaklar mi, of hep paralari yok, sen de onlar gibi konusuyorsun diyor daha cok sinir oluyorum."

Ararım ve "dediklerinin hiçbirini yapmıyoruz, bence sen de gelme." derim. kim olduğu da umrumda olmaz. O kardeşse biz de kardeşiz.

Ayrıca: "Madem bir sey yapmayacaklardi neden torun istediler" hayatımda duyduğum en dangalakça (söylemek istediğim bu değil, çok daha ağır bir kelimeydi ama söyleyemedim) söylem.
 • rahip janick  (09.03.18 09:48:49) 
@mithrilflender, klasik torun isteme muhabbetiydi iste de kendi istedikleri zaman yaptilar. Istemiyorsa versin bizimkiler seve seve bakar.

Bir keresinde onu ziyarete gittik, ne istediyse aldik, bes gun sonra siz niye ayni kiyafetleri giyiyorsunuz dedi. Ben karsilik veriyorum ama sonra icime oturuyor, uzdum diye uzuluyorum.
 • geçerkenugradım  (09.03.18 10:27:22) 
Bence üzdün diye hiç üzülme. Gönül rahatlığıya üz. Çok dangalakça söyledikleri.


 • mithrilfender  (09.03.18 10:59:17) 
ya siz de yapıyor musunuz, saf mısınız? ver parayı alalım istediğini de, misafirlikte ne ayrı odası ne ayrı yatağı, piremsislikten öıkarın kendisini. ayrıca herkes torun ister, torun istedi diye masraf çıkarmak nedir ya? kendisine gelsin biraz.


 • pamuk helvalar cebe  (09.03.18 11:06:22) 
Senin ablanin yaptigi ayip ama. Cocuk dogurdu diye emri vaki yapmis. Cok istiyorsa kendi cebinden harcasin iste.


 • chitosan  (09.03.18 12:34:20) 
"Oldu, sahne arkasında çilek ve şampanya da istiyor musun? Deli mi ne?" derdim ben kardeşime/abime/ablama.
Bizde kimse böyle değildir, ama olsa da ağzının payını alır yani. Kaprise bak.
"Kalacağınız yer şurası, oda böyle, ekstradan şunu yapabilirim. Geri kalan her şeyi getirirsiniz kendiniz" demeniz yeterli olmalı. Saçma sapan işler yahu.
 • sopiro  (09.03.18 12:38:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.