[]

Yine bir Ödeme Alamama Mevzusu

Freelance çalışmak güzel de işte iş ödemelere gelince sinir sistemim mahvoluyor böyle. 2014 ekim ya da kasım ayında falan bi araştırma şirketinde işe girdim ama bir ay falan çalışıp çıktım işten. yani hem işleri çok kötü gidiyordu şirketin hem de ben ayak uyduramadım ortama. ama ondan sonra proje bazlı çalışmaya devam ettik. ben bir sürü deşifre, tercüme, proje yönetimi hizmeti verdim. geçen eylül ayına kadar da ödemelerimi hep aldım. ama adam eylül ayından beri beni sürekli atlatıyor. şu an 6.000 liraya yakın hesabımız birikti. her hafta ödeme bekliyorum diyor. orada bi çalışan arkadaşa sordum, ödemelerini hep aldı sana yalan söylüyo falan dedi. artık sinirim bozuldu bugün ağzıma ne geliyosa söyledim. o da bağırdı çağırdı. aslında bayağı baba oğul gibiyiz. ben onun evinde falan çok kaldım. iş ilişkisi değil çok aramızdaki ama iş başka dostluk başka sonuçta. benim iyi niyetimi kullanıyo, dişini gösterebilen bi insan olmadığım için ödememi erteledikçe erteliyo aylardır. bu ödemenin normalde aralık 15'te yapılması gerekiyordu.

Dedim pazartesi size noterden ihtar göndericem. ama sonra aklıma geldi bu adam bana yıllardır hiç sigorta yapmadı. O ofiste çalışan arkadaşa sordum şahit olurum dedi, SGK'ya mı şikayet etsem diye düşündüm. Tek bir şahit yeter mi? Maillerimde her şey var. Hatta benim şirket mailim de var benim. Bütün deşifre, çeviri vs. olaylarını oradan gösterebilirim.

Böyle bi şey yapayım mı? Başka bi şey mi önerirsiniz?

 
Adama bilendiyseniz tabi şikayet edebilirsiniz ama paranızsa tüm mesele, biraz daha bağırıp tehdit edebilirsiniz bence, sgk şikayetlerinde cezalar baya ağır oluyor diye biliyorum.
Ödemeler için fatura kesiyor muydunuz?

  • atom karincanin torunu  (08.03.18 21:11:03) 
kesmedim fatura hiç hayır ama kesicem öyle bi şey yaparsam.


  • sec guard  (08.03.18 21:31:54) 
O ofiste çalışan çocuğa çok güvenmeyin, diyebileceğim tek şey o.


  • retiredcolonel  (08.03.18 22:52:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.