üni.de çalışan uzman-şikayet

arkadaşlar benim yüksek lisansım bitti ama proje olduğundan okula gidip geliyorum.
araştırma merkezinde laboratuar.
şimdi burada bi uzman var. ingilizcesi olmadığı için yükselemiyor onunla birlikte başlayanlar doçent olmuş. bu bir de torpilli. bişey yapamadığından bize sarıyor.

şimdi normalde benim bildiğim mesai 8-17. ama bu her gün ya 9'da ya da 10'da geliyor. cuma günleri namaza diye gidip 15te geliyo. öğle yemeklerinden sonra 1 saat ortada yok. 16 da çıktığı da çok oluyor. bir de burada arkadaşları var onların yanına çaya diye gidiyor mesela 1 saat ortada yok.
şikayet edebilir miyim? edersem ne olur?
yüzüne söylemiştim, -ben bazen gece saat dokuza kadar burda oluyorum falan demişti. ama o da kırk yılda bir.

bir şey olmaz ona.

  • helenart  (08.03.18 16:18:31)
isimsiz bimere yazın 8 10 kişi, illa bişey olacaktır.

  • Photographer  (08.03.18 16:23:32)
Akademide çalışma saatleri, genel hareket tarzı o şekilde zaten.

  • KaraSakall  (08.03.18 16:34:05)
uzman, idari personel olarak geçiyorsa şikayetini delillendirerek yapabilirsin. aksi takdirde sana karşı (haklı da olsan) delillendiremediğin için iftira davası açabilir.

uzman, akademik personel olarak geçiyorsa geçiyorsa -ki artık yeni yasa ile birlikte uzmanlar öğretim görevlisi olarak geçiyor diye biliyorum- günlerce hiç gelmemesi dışında bi yaptırımı yok bildiğim kadarıyla. aha da danıştay kararını içeren haber: www.memurlar.net
  • yemrem  (08.03.18 16:38:24)
Daha dün bununla ilgili haber gördüm, akademisyenin 8-5 odasında olması gerekmiyor diye karar çıkmış mahkemeden. Mesaiye hiç gelmediği kanıtlanırsa ancak o zaman bi yaptırımı olur.

  • mezzosprite  (08.03.18 16:38:59)