[]

feministlerden niye nefret ediyorsunuz?

nedir yani?
 
feministleri değil feminaziyi sevmiyoruz


 • Coyote  (08.03.18 12:49:03) 
feministlerden değil feminizmi "prenses olmak için prense ihtiyacım yok, benim babam kral" seviyesine indirenlerden nefret ediyorum.
bir diğer tip de her erkeği potansiyel tecavüzcü addeden kesimç

bu iki kesime nefretim. yoksa rosa luxemburg'a ve öncülere lafım yok.
 • hosein  (08.03.18 12:49:30) 
Çünkü feministlerin savundukları erkeklerin işine gelmiyor.


 • i m cool with that  (08.03.18 13:14:38) 
cunku cogunun hayatindaki tek sey kadinlikmis gibi saapiyolrar.


 • mayeskuel  (08.03.18 13:26:02 ~ 13:29:10) 
olayı bu kadar abartmaları aslında kendileriyle çelişmelerine sebep oluyor. ne kadar bu aşırı kadın hakları, erkek düşmanlığı triplerine bağlarlarsa o kadar nefret uyandırıyorlar. elbette ki kadın erkek hak, hukuk, sosyal olarak eşit olmalıdır. topluma, devlete karşı mesafeleri aynı olmalı ama erkeğin rolü belli, kadının rolü belli. erkek çocuğu doğuramıyor. kadın da çalışsın, ekonomik olarak belli bir seviyede olsun tamam ama biyolojik olarak farklı rollerimiz var.


 • silah taciri  (08.03.18 13:45:19) 
Feminizmden degil fanatizmden nefret ediyoruz.


 • baldur2  (08.03.18 13:56:29) 
Cünkü ayaklari yere basan, güclü, haksizliga ugradiginda ses cikarabilen kadinlarin varligini hazmedemiyorlar.

Önceki entry'de biyolojik faklilik var denilmis. Kadin dogurduktan sadece bir sene sonrasinda domestik kalabilir cocuk icin. Ilk bir sene anne cocugunu emzirirse sürekli cocukla birlikte olmak zorunda. Onun disindaki her sorumlulugu babasi da alabilir.
Ama yok böyle bir biyolojik farkliligi öne sürüp kadinlarin ev - temizlik - cocuk bakimi ücgeni disina cikmasini kabul etmemeli; sosyal, akademik, ekonomik hayata karismasina karsi cikmaliyiz. :O
 • chitosan  (08.03.18 13:57:57) 
Delusions of Gender gibi biological determinism meselelerini çürüten/karşı argüman sunabilen kitapları okumayan erkeklerin ve kadınların... diye başlayan bir cevap yazacaktım ki, bu duyurudaki cahillikten tiksindiğimi hatırladım. Aynı konuyu aylardır yıllardır konuşuyoruz, karşı taraf da "hmm ben şu işi bir etraflıca öğreneyim" diye bir sayfa kitap bile okumadığı için aynı tas, aynı hamam, kalitesiz, desteksiz, saçma sapan argümanlar. Tartışmanın da tadı kalmıyor.

İlla cevap vermek gerekirse: Nefret edenler de nefret ettikleri kişiler olarak kategorize ettikleri kişiler de neyin ne olduğunu iyi bilmedikleri içindir, diye düşünüyorum. Tanısanız seversiniz aslında.
 • sopiro  (08.03.18 14:04:17) 
İşlerine gelmiyor çünkü


 • mutlusismankedi2015  (08.03.18 14:10:56) 
feminist olun kadınlara destek teşvik verin,ama bunun çığırtkanlığını yapmayın. ben kadın otobüs şöförü pilot görünce çok seviniyorum mesela..

Feministlerin büyük çoğunluğu erkekleri düşman biliyor yahu. Güzel bir yere gelememiş bir kadının arkasında bir erkeğin kabahati suçu olduğuna inanıyor. Bayan lafına takan var ya inanılır gibi değil. neden diyorum, Bay kelimesinden türemiş miş. Ne aşağılanma ama? Bir kelimeden bunu çıkartarak erkek>kadın önerisine destek verdiğimizi düşünüyorlar. Evet "kadın" kelimesi güzel hoş ve kullanılabilir, ama "bayan" dediler diye de ne gerek var bu kadar olay yaratmaya? Türkçede bir sürü kelime var nereden türediği belli değil ama bayıla bayıla kullanıyoruz..
 • vhs kaseti  (08.03.18 14:22:21) 
benden nefret ettikleri için.


 • yazar yazmaz yazan yazar  (08.03.18 15:03:49) 
@vhs kaseti; "bayan" bir hitap kelimesidir cinsiyet tanimlamada kullanilmaz, onun yerine "kadin" denilir. Bir adamdan bahsedilirken "erkek" kelimesinin kullanilmasi, "bay" kelimesinin kullanilmadigi düsünülürse belki daha acik olur.

Bir de feminist olun, bunun cigirtkanligini yapmayin demissiniz de insanlar ses cikarmadikca böyle konularda kimse kilini kipirdatmiyor ya da insiyatif almiyor. Toplumda ses bulmasi gerektiginden yapiyor herkes.
 • chitosan  (08.03.18 15:08:18) 
İlk iki nesil feminizmin taleplerinin (Eşit bireylik, oy verme, eşit işe eşit maaş, cinsel özgürlük, kürtajda söz hakkının kadında olması) direk destekçisiyim.

Üçüncü nesil feminizmde ise karşı çıktığım temel iki nokta var:

Birincisi "Benim duygularım senin ifade özgürlüğünün önündedir" kafasını kesinlikle kabullenmiyorum. X değil Y diyeceksin faşizmine hangi yönden gelirse gelsin boyun eğmedim eğmeyeceğim.

İkincisi ise 3. nesil feminizmin taleplerinin genelde imkanda ve hakta eşitlik (equality of opportunity) değil sonuçta eşitlik (equality of outcome) üzerine olması. Örnek vermek gerekirse x işini yapacak grubu seçerken, x işini en iyi yapacak grubu seçmeye odaklanmak yerine grunun yarısı kadın olsun diye odaklanmak.

Yurdumda ise çok garip kafalar var, bir yanda himmet emmi karısının üstüne ikinci kumayı getirip hepsini sabah akşam döverken, öteki tarafta ezik kadıköy veledinin teki bir kıza merhaba dedi diye tacizci oluyor linç yiyor.
 • cleric  (08.03.18 15:34:03) 
@chitosan eğer biraz dikkatli okumaya çalışsaydın ne demek istediğimi anlardın. kadınlar dizini kırıp evlerinde takılsınlar demedim. biyolojik olarak farklıyız. hiçbir kadın çocuk yapmak zorunda da değil. çocuk olayı da tamamen tercihe bağlıdır. çocuk doğduktan bir süre sonra kadın çalışma hayatına da gayet güzel katılabiliyor. benim bahsettiğim şey kadın ve erkeğin fizyolojik, biyolojik %100 aynı, eşit olmadığı. zaten hak, hukuk, sosyal pozisyon vb. gibi şeylerin eşitliğini, adaletini savunmak feministlerin tekelinde olan bir şey de değil. bunları pekala erkekler de savunabiliyor ve olması gereken de budur zaten.


 • silah taciri  (08.03.18 15:40:52) 
offf hepsini işaretledim de, cevap oldukları için. oturayım bir nefret edenlere, itici bulanlara da cevap yazayım dedim ama @sopiro demiş 2 sayfa birşey okumadan, araştırmadan argüman sunuyorlar, @umutko'nun da dediği gibi, ne faydaa..

tek yapılacak mallar listesine göndermek sanırım bunları :)
 • kronik  (08.03.18 16:47:28 ~ 16:54:36) 
konu hakkında bilgisiz oldukları için ya da bilgiye ikinci el üzerinden sahip oldukları için nefret ediyorlar. feminist düşüncenin tek bir blok yapıda olduğu sanılıyor oysa kendi içinde süren değişen dönüşen bir çok tartışma içeriyor.

saldıran insanlar feminist düşünceye kafalarındaki karikatürize bir feminist imajı üzerinden saldırıyorlar bir nevi ad hominem yapılıyor, bu imaj üzerinden koskoca bir düşünce sistemi, kuramlar, çökertiliyor

ben aklı başında, eşit haklar talep eden insanlar olduklarını düşünüyorum
 • freebird5406_2  (08.03.18 17:09:13) 
feministlerden değil, kezofeministlerden nefret ediyorum.


 • nothing in my way  (08.03.18 17:27:13) 
Feministlerin ayrımcı, seksist, kaba Saba, gergin tipler olduğu için nefret edildikleri söylenmiş.

Sözlük ise x yapan kız, y olan kadın başlıklarıyla dolu ve altında 74746464 tane küfür gırla gidiyor. Ama kimse o adamlardan aynı sebeple nefret etmiyor. Çok ilginç.
 • selamun aleykum kitty  (08.03.18 17:39:18) 
Cunku kapitalizm degil capitolizm anladin mi


 • japon askeri  (08.03.18 18:55:46) 
@kronik

mal gerizekalı bilmemne diyeceksen niye milleti toplayıp soru soruyorsun. ben sildim cevabımı ne yaparsan yap.
 • zawisza  (08.03.18 20:01:34) 
@zawisza ben demiyorum yahu, eksiduyuru böyle bir hizmet sunmuş, ben de onu kullanıyorum.


 • kronik  (09.03.18 09:33:19) 
eksisozluk.com


Bu yuzden nefret ediyoruz.
 • baldur2  (10.03.18 00:51:12) 
argümanları baştan hatalı da ondan.

çünkü sen insan hakkı, insana şiddete hayır demeyip kadın hakkı, kadına şiddete hayır, dersen bu aynı zamanda erkeğe daha az hak, erkeğe şiddet normal, anlamına gelir. Bu durum da faşizmle aynı zaten, kendine ait tebaayı daha üstün görme anlayışı. Bu anlayıştan nefret etmemek insanlık ayıbı.
 • gezegen olan pluton  (10.03.18 01:52:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.