[]

bu peyniri en lezzetli şekilde nasıl tüketebilirim?

merhabalar, yurt dışından bir hediye peynir geldi. bavaria blu diyor, blue veined cheese yazıyor üstünde, küflü peynir işte. daha önce hic yememistim ve cok hoşuma gitti, hafif acimsi, isli bir tadi var ve krem peynir kıvamında. internette araştırdım sarapla iyi gider demisler ama ben sarap sevmiyorum. baska nasil tuketebilirim sizce?

bir de bu brie ya da camembert olabilir mi? cok benziyorlar, üstündeki beyaz tabaka falan.


 
Yabani mantarli, kremali bir makarnanin uzerine bundan kucuk parcalar halinde at, veya yine kremali ve gun kurusu domatesli bir makarnaya da katabilirsin.

Pie da yapiyorlar bundan ama ben genel olarak bu peynirleri sevmedigim icin begenmiyorum.

Bazi kuru meyvelerle yiyebilirsin, kuru ceviz, kayisi vs. gibi.

Brie ve camembert farkli peynirler.
  • dougsampson  (08.03.18 12:46:53) 
gidip buzbağ rezerv, suvla grenache noir alıp onunla gömebilirsin. şarap sevmemek herhalde hesaplı şarap içmekle eşdeğer.


  • dedim dedim de kime dedim  (08.03.18 12:47:09) 
italyan makarnası ile güzel olur. rende hali çoğu şeye yakışır. illa bi şeye karıştırman gerekmiyor ama normal ye gitsin beğendiysen istediğin yemeğin yanında.


  • hasmetizm 2046  (08.03.18 12:47:26) 
Ben bamgum yiyorum onlari. Bavarian blu, österkron, rokfor...
Camembertle de baya farkli bir peynir aslinda. Camemberti anca firinladiktan sonra yerim misal.

Baharatli sosisle harika oluyor :D (sucuk fazla baharatli kalir, olmaz)
Ya da mesela marmelatla begeniyorum.

ama blue cheese sos yapip kereviz sapi ya da tavuk kanadi bandirmak da muhtesem oluyor.
  • kuehles blondes  (08.03.18 12:48:12) 
Brie veya camembert de aynı bu arkadaş gibi taze peynir. En iyi krakerle birlikte yenir. Genelde soğuk şarküteri tabağı yaparsın, varsa evde kesilmiş tahta, koy üzerine birkaç kraker, ceviz, peynir, kuru et. Hatta armutla çok iyi gider bu, mmm.

Ben makarnaya koymazdım, zevk meselesi tabii, ama 4 peynirli pizzanın 4 peynirinden biridir bu arkadaş. Yine de soğuk tüketimi daha çok seviyorum ben. Mesela buna giden yine soğutulmuş beyaz şarap olur.
  • SiyamkedisiZorro  (08.03.18 14:12:13) 
sur kizarmis ekmege kahvaltida, uzerine azicik da bal mmmhhmm...


  • 65 derece  (08.03.18 14:35:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.