[]

Antidepresanın kişiliğe etkisi, insanın kendini aldatıyor olması vs

Merhaba^^ Antidepresan kullanımı beni hep tedirgin etmiştir. Bir maddeye bağlı olmanın rahatsızlığı değil bahsettiğim. Şimdi şöyle açıklamaya çalışayım;

Şizofreni gibi büyük rahatsızlık durumlarını konu dışı bırakıyorum. Antidepresan kullanıldığında daha minnoş, daha az stresli olmak, o ilacı kullanmadığında sorun yaptığın şeyleri ilacı kullanırken sorun etmiyor olmak korkunç değil mi aslında?

Neden mi korkunç? Çünkü yapay bir etki sebebiyle size ait olmayan tepkiler veriyor ve kendinizi kandırıyorsunuz ilacı kullanırken. O ilacı kullanmadığınıza 'siz' değilsiniz!

Çok uzun şeyler yazabilirim, sadece uzatıp konudan uzaklaşmak istemiyorum. Düşüncelerinizi merak ettim, elbette özellikle antidepresan kullananların.

Teşekkürler^^

 
bu ilaçlar eninde sonunda bir hastalığı tedavi etmek için kullanılıyor, "siz olduğunuz duruma" dönmek için yani. bence hiç sorunlu değil keza alkol de benzer etkiler yapıyor. yani sizi olmadığınız birine değil, bastırılan şeylerin öne çıkarmaya yarıyor diye bakıyorum.

önerim, keşke herkes kullansa da sinir stresten arınsak :)
  • re noreno  (08.03.18 13:16:09) 
Yüzde 30 değerinde kaygı durumu ve depresif özelikkler herkes de var zaten. İlaçlar tamamen bazı dürtülerini yok etmek gibi veya sıfırlamak gibi bir işlevde bulunmuyor.


  • onunsihirlikelimesivar  (08.03.18 13:23:55) 
halam yüksek tansiyondan felç geçirdi ve kısa zaman sonra vefat etti. çünkü az bir zaman önce evladını kaybetmişti. antidepresan kullansaymış şayet tansiyonu bu kadar yükselmeyebilirmiş demiş doktorun biri. yararı olabiliyor.


  • for day to break  (08.03.18 13:26:21) 
Serotonin geri alım mekanizmasının aşırı çalışması bizi biz yapıyor ama onu inhibe edip yavaslatinca biz olmuyoruz yani?


  • ghilleinthemist  (08.03.18 13:30:19) 
Mobildeyim, ekleme: antidepresan sürekli kullanılan bi sey degil. Surec.


  • ghilleinthemist  (08.03.18 13:31:01) 
Korkunç değil. Bir süreliğine serotonin alımı insanı tam tersi kendine getiriyor. Silkelenip kendine geliyorsun, üzerinden o gereksiz melankoliyi, depresif ruh halini atıyorsun. Zaten ilaç öncesinde çok ama çok büyük bir problemin yoksa ilacı bi 4-5 ay kullandıktan sonra yutmaya gerek duymuyorsun. Hatta yutmayı unutuyorsun. Antidepresan öcü değil. İhtiyacın varsa bir süre kullanıp rahat bir nefes alırsın ve sonrasında hayatına daha iyi bir şekilde devam edersin.


  • i m cool with that  (08.03.18 13:40:56 ~ 13:41:30) 
antidepresanlar genel olarak uzun süreli tedavilerde kullanılmamalı. depresyonun yoğunlaşabileceği dönemlerde kullanılıp bırakılmalı. bağımlılığın her türlüsü kötü. ilaçların psikolojide tedavi diye bir durumu yok. sadece belirtileri baskılıyor.


  • mikahakkinen  (08.03.18 14:43:42) 
Doktor kontrolünde olmak kaydıyla gerekirse kullanılmasından yanayım. Bazı tedaviler beynimizi kandırmakla mümkün oluyor. Mesela neden bir olumsuzluğu s.edip geçmek varken üzerinde bıdı bıdı kurup düşünüp kendimizi hasta ediyoruz ki. Bunu dert edilmemesi gereken bir şeyse bence bu ilaç bize dert etmemeyi öğrete öğrete en sonunda iyileştiriyor.


  • SiyamkedisiZorro  (08.03.18 15:16:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.