[]

Ikea'ya alternatif mobilyacı

Bekar evime yatak odasi ve oturma odasi mobilyasi alacagim. Evet ikeanin bazi tasarimlari hosuma gidiyor ama her ev ayni anasini satayim. Şöyle geleneksel çizgilerin dışına çıkabilmiş, şık ve kullanışlı şeyler üreten başka mobilyacılar var mı istanbulda?
 
bütçe?


 • hosein  (08.03.18 10:30:40) 
Geleneksel üretimin dışına çıkınca modoko ya da masko gibi yerlerde kucakcı tasarımlar aramak lazım. Kucak = Bütçe


 • John Bloor  (08.03.18 10:31:41) 
Enza home'a bir bakın derim.


 • peggy  (08.03.18 10:41:16) 
@hosein

ikeden yatak odası bakıyorum mesela. nakliyesiyle 6000TL'ye geliyor. eyvallah vereyim bu parayı gerekiyorsa ama farklı bir şey olsun.

standart mobilyacılara gitsem yeni gelin odasını iteleyecekler. ikea'ya gitsem muhtemelen o yatak odasından benim apartmanda bile en az 10 dairede olacak
 • plum  (08.03.18 10:42:23) 
mobilya işinde ana kulvardan ayrılıyorsan bedeli ne yazık ki inanılmaz rakamlara ulaşıyor. misal senin dediğin gibi bir yer biliyorum. ama senin nakliye dahil yatak odası aldığın fiyata 2'li koltuk satıyor. tarz, sıradışı, nadir evet ama bedel?


 • format c  (08.03.18 10:48:33) 
masko ya da modokoya git bi dolaş derim. bende çok beğeniyorum ikea tarzını. açıkçası masko ya da modoko'da benim tarzıma hitap etmeyen şeyler olacağını düşünüyodum ama gidince yanıldığımı gördüm. her türden farklı modeller var ama tabi bütçeni bilmiyorum.

loda, classi, tepe home, casa bunlara bakabilirsin. biz loda'dan aldık, baya da memnunuz.

ama 6bin tl'yi geçecektir buralarda muhtemelen.
 • contavolta  (08.03.18 10:52:57) 
bütçene uygunsa crate and barrel var mesela.
ikea'dan daha Amerikan, ama çok daha pahalı.
gerçi ikea'nın üst sınıf fiyatlarıyla, crate and barrel'ın en uygun olan modelleri bazen denk gibi olabiliyor mobilyasına ya da eşyasına göre.
bu aralar yüzde 40 indirim var mobilyalarda gerçi, bir bak istersen.
 • blatta hiberna  (08.03.18 10:53:37 ~ 10:55:13) 
Enne de güzel koltuklar var. Yatak odası olarak biz kelebek copulus almıştık ama fuga nın çok güzel benzer bir modeli vardı yatak altı boş bazasız modern şık birşeydi. Fuga ve enne tabiki pahalıydı oldukça. Şehirde önemli bu mobilya işinde. Ankarada sitelerden bulunabilir-yaptırılabilir muadil ürünler uygun fiyata.. ama peşinde koşman lazım...


 • Angelismeee  (08.03.18 11:44:08) 
Crate & barrel asiri kazik da, aslinda her yere bakmak lazim, bazi cok bariz yerler haric cok guzel parcalar cikabiliyor.
Bence insan yasayacagi eve vakit ayirmali, aman tek yere gittim, hepsini aldim olmamali.

Modoko/masko gez, tepehome, enza home ve lazzoni miydi neydi (bi arkadasim oradan kanepe aldi, harika) oraya bak.

Ic mekan dekorasyonunu begendigin turk dizilerinin sonundaki sponsorlara da bak:)
 • kuehles blondes  (08.03.18 12:43:48) 
yatak odası için bence bir marangoz ile görüşüp tavana kadar raydolap yaptırın. ev sizinde ya da uzun süre kalacaksanız çok faydasını görürsünüz.


 • kisa  (08.03.18 13:06:28) 
abi milletin yatak odasına girmediğine göre, aynı apartmanda on tane aynı yatak odasından olması seni neden rahatsız ediyor, anlamadım. beğenmiyorsundur eyvallah, pahalı bulursun anlarım ama bu nedir?

öyle bir mobilya firması olsa aynı apartmanda 10 tane olmaz zaten, bir de öyle düşün...
 • babilbaligi  (08.03.18 16:01:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.