[]

Word'de belirli kelime aralıklarını renkli ya da kalın yapma

Elimizde bir paragraf var diyelim. Bu paragraftaki kelimeleri, her 3-4 kelimeden birini renkli ya da kalın yapabiliyor muyuz?
(yani hemen bu cümleyle örnek vereyim):

ELİMİZDE bir paragraf var DİYELİM. Bu paragraftaki KELİMELERİ, her 5 kelimeden birini RENKLİ ya da kalın yapabiliyor MUYUZ?

Bu cümlede büyük harfle yazdığım kelimeler renkli ya da kalın olacak yani. Hatta aynı burdaki gibi büyük harfli de olur.
Wordde bunu yapma şansımız var mı otomatik olarak?

 
word'de benim bildiğim öyle formülasyon yok. kendin yapacan.

shift+f3 yaparsan üzerinde olduğun kelime BÜYÜR.

ctrl+k yaparsan da o kelime kalın olur.

seçili olması gerekmiyor. imleç üzerinde olsun yeter.
  • want2die  (08.03.18 09:37:14) 
MS Word'de ya da herhangi bir word processor'da bunu yapmanin pratik bir yolu oldugunu sanmiyorum. Uzerinde calisacagin metin cok uzunsa ve want2die'in soyledigi sekilde manually yapmak cok zor olacaksa alternatif bir yontem bulunabilir yine de. Aklima ilk gelen yontemde ne yazik ki biraz proglama biraz da latex kullanmak gerekiyor. Proglama ile istedigin araliktaki kelimeleri latex kurallarina uygun hale getirip, sonra bir PDF olusturabilirsin. Son halinin illa ki MS Word formatinda olmasi gerekiyorsa, PDF'ten copy/paste yapildiginda bildigim kadariyla font karakteristikleri de kopyalaniyor.

Latex ve proglama ile hic alakan yoksa bile yardimci olacak birileri bulunabilir kanimca. Istersen basit bir template hazirlayabilirim.
  • chunksia  (08.03.18 12:30:51 ~ 12:34:24) 
@chunksia

Teşekkür ederim, o kadar büyük önemi olan bir şey değil. Sadece olsaydı işimi kolaylaştıracaktı, ama olmadı, başka türlü cozecegim artık.
  • esse classic  (08.03.18 13:58:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.