Web Hosting Sorusu

GoDaddy'den mevcut alan adı için web hosting hizmeti almayı düşünüyorum.

Sorular:

1- GoDaddy'den mi almalı yoksa başka bir alternatif önerir misiniz?
2- Düz Hosting mi yoksa Wordpress Hosting mi? Farkları, avantajları nedir?

1- Alma, pahalı ve yavaş. Ben alastyr'den aldım ve daha bir çok yerli firma var. TR'yi hedefleyen site açacaksanız yerel bir hosting şirketi daha iyidir.
2- Wordpress hostingler genelde daha ucuz oluyor galiba fakat bazı sınırlamalar oluyor galiba, ihtiyaca bağlı.

  • atom karincanin torunu  (08.03.18 08:26:44)
1. Yerel bir firmadan almaya çalışın, en azından bir problem olduğunda telefon eder birileriyle konuşabilirsiniz.

2. Wordpress mi kuracaksınız? Daha önce böyle bir hosting çeşidi duymadım (wordpress kullanıyorum) verdiklerini inceleyin, mantıklıysa olabilir. Ama yarın öbürgün WP kullanmayacağım dediğinizde yeni bir host almak zorunda kalmayın.

Nasıl bir site kuracaksınız ve ne kadar alana, ne kadar trafiğe ihtiyacınız olacak ona göre karar verip alın. Giriş seviyesinden alıp da yarın öbürgün yetmediğinde paketi yükseltebilirsiniz.
  • John Bloor  (08.03.18 10:09:19)
1- godaddy nasıl bilmiyorum ama fiyat olrak daha ucuz olan ihs'den almıştım.
2- kendime blog tarzı bişey yapmıştım, wordpress hosting aldım. hazır wordpress kurulu geliyor, sonra temayı seçip düzenliyorsunuz, baya bi kolay oldu benim için.

  • contavolta  (08.03.18 10:38:10)