[]

8 Mart "Dünya Kadınlar Günü" mü yoksa "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" mü?

Kurumsal bir kutlama mesajında hangisi kullanılmalı?
 
International Women's Day
olarak geçer heryerde.

  • kronik  (07.03.18 19:49:34) 
dünya kadınlar günü

www.5harfliler.com
  • kulakligin calismayan teki  (07.03.18 19:51:01) 
Feministler "Emekçi Kadınlar Günü" denmesine karşı çıkıyor, "emekçi kadın-emekçi olmayan kadın" ayrımı yapıldığından. Siz yine de kurumsal olarak "Dünya Kadınlar Günü" deyin en iyisi, günün resmi olarak adı da o.


  • arame  (07.03.18 19:52:35) 
Dünya samimiyetsizlikler günü.

Dünya kadınlar günü diye kutlamak daha uygun olur diye düşünüyorum ben de @arame +1, tepki gelebilir hiç belli olmaz.
  • Adramelekhh  (07.03.18 19:59:15 ~ 19:59:50) 
Dünya kadınlar günü daha kapsayıcı. Ancak gözlemlediğim kadarıyla sol cenah 8 marta daha cok sahip cıktığı icin emekçi eklemesi yapılıyor. Buna itirazım var kadın olupta emekçi olmayan var mı?


  • delicevat  (07.03.18 20:54:25) 
Emekçiyi karıştırma, daha apolitik olur, kimse laf etmez.

Ha, bana kalırsa tüm kadınların gününü kutlamaktansa emekçi kadınların gününü kutlamayı yeğlerim. Feminist bakış açısı bu konuda da bana ters geliyor.
  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (08.03.18 05:09:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.