[]

ne güzeldir nazilik - bir vücut sorusu (caps'li)

videodan kestiğim bu parça sanırım 1937 yılından ya da o aralıkta bir zamandan, savaşın hemen öncesi. videoda daha net görülüyor, adamların vücudu efsane.

ben günümüzde ağır fiziksel işte uğraşıp da böyle vücudu olan insan görmedim. tarlada çalışan emmiler dedeler falan ayu gibi güçlü oluyor belki ama vücut olarak zayıf, kara kuru oluyorlar genelde.

bu adamlar ne yiyip içmiş de semirmiş böyle? iş çıkışı spor salonuna gidip protein tozu mu almışlar ne yapmışlar aq, ulan yiyecek ekmeğiniz yok bu vücudu nasıl yaptınız?

i.hizliresim.com

sorum şu: bugün bir vatandaş spor salonuna gitmeyip yalnızca sağlıklı beslenerek ve ağır işte çalışarak vs. bu vücudu yapabilir mi? olabiliyo mu bu gerçekten? çok iyi yav. beni şaşırtan şey sağlıklı veya fit olmalarından ziyade 1930'lu yıllarda böyle üçgen vücut yapabilmiş olmaları öyle kol çalışayım, göğüs çalışayım vs. demeden.

 
10 sene , 15 sene salona gidip , suplement kullanıp vücut yapan insanlar, sporu bıraktıktan sonra 1 2 sene içinde tamamiyle eriyor, pörsüyor.

buna nazaran dengeli beslenerek çalışan insanların kas kütlesinde hemen hemen hiç bir değişme olmuyor.

bunu ben arkadaşımda gördüm.
 • Photographer  (23.02.18 23:26:48) 
Nazi genleri, boru değil.


 • 038576  (23.02.18 23:43:03) 
@der meister, sorduğun sorudan bağımsız olarak; sen bir yazar olmalısın. roman/hikaye değil illa, köşe de yazabilirsin blog da. sende bir gülse birsel/kanat atkaya ışığı görüyorum. yazıların güzel gidiyor, çok uzatmadıkça :P ve bu duyuruda yaptığın gibi paragraflara böldüğünde. benim ruh halime göre de değişiyor olabilir tabii bu okunaklık durum.

hadi duyuruna da cevap verir gibi yapayım... doğal beslenme, doğal yaşama ve sırf beden gücü. öyle tozdu, takviyeydi, albenili salonlardı filan hiçbiri yok.

ayrıca nazilik kötü be...
 • runagain  (23.02.18 23:43:04) 
bu bir propaganda filmi olmasın sakın? Riefenstahl'dır muhtemelen


 • burya  (23.02.18 23:57:56) 
@burya, hayır belgeselden, gerçek çekim diye biliyorum. taş döşüyolardı, gerçek gibi geldi bana. diğer görüntülerin hepsi gerçek çünkü, neblim churchill falan kendisi konuşuyo hep.


 • der meister  (23.02.18 23:58:51 ~ 23:59:13) 
İran'da çok eski bir gelenek olarak spor salonları var. Adını hatırlamıyorum olayın da biraz bakarsan bulursun. Bildiğin spor salonu, ama çok geleneksel. Belki o zaman da vardır?


 • sarper361  (24.02.18 00:16:33) 
sadece sağlıklı beslenerek ve ağır işte çalışarak bu vücut yapılır. gerçekten genetik denen bir şey var. hatta söyle söyleyeyim, ideale çok yakın vücutlara sahip olup standart halı saha futbolu veya arada voleybol filan dışında hiç bir spor/antrenman vb. yapmayan insanlar tanıyorum. benim genetiğim ise şanssız kesimden mesela, oldukça yüksek ağırlıklarla çalışmama rağmen göğüs olsun, omuz olsun, kol olsun benim ağırlıklarımın yarısına çıkabilen adamlar kadar gelişmedi hiç bir zaman.


 • yalanci mesih  (24.02.18 00:28:41) 
Ağır işte çalışarak olmaz.

İnşaat işçilerinden vasıflı olanlar genelde aynı tip işleri yaparlar, kollar falan kaslıdır ama adamlar göbeklidir. Gün içinde bir an bile kendilerini boş bırakmayacak şekilde yemek yerler. Fazla kalori alırlar. Çünkü adam 20. katta kalıpta çalışırken bir anda kendini aç hissedip, başı dönüp, gidip bir şeyler yiyeyim demek lüksü yoktur. Ama aynı işleri yaparlar, aynı kaslar gelişir.

Düz işçiler ise daha zayıf olurlar. Adam tüm gün malzeme taşır, ama yavaş yavaş yapar dinlenir vs.

Böyle tam kaslı işçi sadece genç işçileri gördüm şimdiye kadar, onlar da gençliğin verdiği enerjiye daha hızlı daha gayretli çalıştıkları veya kendilerinden daha tecrübeliler değişik değişik işleri kendilerine pasladıkarı için yediklerini tam olarak eritebiliyorlar. O da bir yere kadar...
 • malheiros  (24.02.18 01:02:37 ~ 01:03:17) 
Google görsellerde 100m koşu dünya şampiyonu ile maraton dünya şampiyonunun fotoğraflarını bulup kıyaslarsan kısa mesafe koşucusunda kas kütlesinin maratoncuya nazaran çok daha fazla olduğunu görürsün.
Beslenme kas kütlesi elde etmede önemli bir faktör olmakla birlikte, bütün gün kazma, kürek sallayan adamda kas hacmi beklemek yanlıştır.
Bu mantıktan hareketle o filmin bir propaganda filmi olduğunu iddia edebiliriz.
 • oguz altun  (24.02.18 01:26:26) 
asdasdasda bariz propaganda filmi


 • docrivers  (24.02.18 01:59:30) 
yaptığı iş bir kere compound bir hareket. grip var, patlama gücü var, pull var push var var oğlu var. taş kırarak vücut yapılır yani. dayıda pek göğüs yok gibi, yağ oranı düşük, kanat var, kol var omuz var genel olarak iyi üst vücut. sadece taş kırdığını da bilmiyoruz tabi. ağır işçide vücut olmaz önermesi hamallık vs. işler için geçerlidir. hamalların da bacakları kuvvetlidir örneğin ama. nereyi çalıştırırsan orası güçlenir. dayının yaptığı iş de üst vücudu baya etkileyecek bir hareket. genel olarak yapısı da kaslı olabilir pek tabii. ama sürekli aynı işi yapan ve volume u sabit olan adamda hacim aramak bir zor, strength tabii olur. ama tekrar diyorum dayının vücut yapısı genel itibari ile kaslı olabilir, görüntünün çekildiği açı, o açıdaki ışık vs. de insanı yüzde 45-50 daha hacimli, kaslı gösterebiliyor o da var.


 • fyodor fyodorovic  (24.02.18 15:25:12) 
Babası demirci ustası olan arkadaşım vardı, hani şu balyozla sıcak demir dövenler. Bu arkadaşım da hayatı boyunca babasının yanında çalışmış büyüme çağındayken. Yanımda soyununca gözlerime inanamadım. Hep tek elle demir dövdükleri için sağ kolu sağ omuzu ve sağ göğsü sol tarafa göre epey bir gelişmişti kas bakımından.


 • goodz  (24.02.18 15:34:06) 
probaganda filmi için özellikle konmuş insanlar olabilir, küçüklüğünden beri ağır işlerde çalışan insanlar harbi güçlü oluyor ama böyle baklavalar 1 gr yağsız kaslı vücutlar o şekilde çalışarak ve normal beslenerek zor illa vardır genetik olarak yatkınlar ama %1 falandır.


 • basond  (24.02.18 20:37:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.