Herkesler mi Balkan Göçmeni Şimdi?

Bir ben miyim dededen muşlu olan?

i.hizliresim.com

bizde bir iki komşu köy dışında hep aynı köylü. :D adamlar il bile değiştirmemiş.

  • elorelia  (16.02.18 15:43:31)
annem aynı köy, babam aynı mahalle (ikisi de aynı ilçe) 1840 en eski kayıt

  • burya  (16.02.18 15:45:06)
hükümetten yugoslav açılımı bekliyorum. varsa yoksa kürtlere. pozitif ayrımcılığa karşıyım.

  • La Femme D'argent  (16.02.18 15:58:13)
benim sülale de kazık çakmış sağolsunlar. bırak ili, ilçe bile değiştirmez misin ya ilçe?

zamanında birisi komşu ilden biriyle evlenmiş, en büyük yaramazlık o olmuş koca 200 senede. yazıklar olsun.
  • cay koy geliyorum  (16.02.18 16:00:36 ~ 16:01:16)
1849 çıktı en eski,isimler falan demişik sadece Elvida var bi tane mesela büyük büyük büyük anaannem
SİNCE 1849 milli ve yerliyiz :p

  • gündüz m  (16.02.18 16:07:19)
Ben bir dedemden hicbir yerliyim, ne olacak? Kendisi Kuzey Kafkasya´dan miras paylasiminda sorun ciktigi icin kaciyor, adini degistiriyor falan fisman.

  • buf-e kür  (16.02.18 16:09:55)
bu kadar balkanlı çıktıktan sonra onun da bir esprisi kalmadı. kafkas köken daha cool.

  • doxanikee  (16.02.18 16:10:11)
bana sürpriz olmadı en uzak kars var işte :)

  • douglas  (16.02.18 16:10:44)
Hayır bizler saklandık. Utancımızdan söyleyemiyoruz bile. En iyisi ben göçeyimde benden sonra gelen olursa onlar göçmen sayılır en azından.

  • uyusam iyi olur  (16.02.18 16:27:52)
Kafkas köylüsü +1
Gerçi babamın dedesinin doğum yerine sohum yazmışlar ama orası sürüldükleri yer olduğu için atavatanda yaşayanlardan öğrendiğimle konuşuyorum.
Anne tarafı da, ananemin tarafı da, babanemin tarafı da aynı; sadece onlar daha erken gelmiş. Anlayacağınız safkan elbruz atıyım, balkan da neymiş..
  • Bruce  (16.02.18 19:07:23)
sülalede of dışında doğan ilk kişi benim, urla'da doğarak kaliteyi yükseltmişim bi anda. bizim aile zaten karadenizden baya ünlü bi aile, 7 kuşak oflu olduğumuzu biliyordum, beklediğimin aksine bi şey çıkmadı.

  • nundu  (16.02.18 19:13:15)
biz de macırız:)

  • nothing in my way  (16.02.18 19:14:59)
herkes göçmen değil sadece göçmenler bunu övünülecek bir şey zannedip yazdığı için öyle görünüyor,

  • gezegen olan pluton  (16.02.18 19:55:42)
1800'lerden beri benim anne baba dahil herkes aynı köyde doğmuş, zinciri ilk kıran ben sonra kardeşim olmuş.

  • dedim dedim de kime dedim  (16.02.18 20:27:17)
ben de yunanistan göçmeniyim. mavi gözlerimden sarı saçlarımdan belli oluyor ama zaten.

  • pinkpeony  (16.02.18 20:47:35)
aynı çevrede dönüp durmuş bizimkiler de. 200 yıllık gakgoş çıktık.

atadan (dolayı) bir, selanik damarı olsun isterdim. onun dışında memleketimden, ailemden, toprağımdan yana bir şikayetim yok. tabii silme akpli olmasından başka :) tabii bir de cehalet ve yobazlığın çok olması :)

geçmişim rum da, ermeni de çıksa gocunmazdım. yine gocunmuyorum. kimseye zararımız yok; hırsız değiliz, arsız değiliz. daha ne?
  • runagain  (17.02.18 16:16:05)