duyurunun avukatlarına bir soru

bir tanııdğımın dükkanı vardı ve iflas etti.

elk borcu varmış 1000 tl ödeyememiş ve avukat bugün şu mesajı atmış

KAÇAK ELEKTRİK icra takip borcunu ödemediğiniz görülmüştür.Bu fiil 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 163/3.Maddesi uyarınca KARŞILIKSIZ YARARLANMA suçunu oluşturmaktadır.Yasa uyarınca bir yıldan üç yıla kadar hapis istemiyle SAVCILIK ŞİKAYETİ yapılacaktı

sayaç fln vardı her şey resmiydi sadece fatura ödenmedi; bu durumda kaçak elektrik olarak dava açabiliyor mu ? yoksa korkutmaya mı çalışıyor

Yemin ederim ne yapacaklarını şaşırdılar artık ya. Arkadaşınız üşenmesin ve o avukatı baroya şikayet etsin lütfen. Bir de atabiliyorsa şöyle bir mesaj atsın:

"İNSANLARA ASILSIZ MESAJLAR ATMAK AVUKATLIK MESLEK DİSİPLİN SUÇU OLDUĞU GİBİ, SAVCILIK ŞİKAYETİ YAPACAĞINIZ SÖYLEMİNİZ ŞANTAJ SUÇUNU OLUŞTURMAKTADIR. TCK MD. 107 UYARINCA HAKKINIZDA BİR YILDAN ÜÇ YILA KADAR HAPİS CEZASI VE BEŞBİN GÜNE KADAR ADLİ PARA CEZASI İSTEMİYLE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAKTIR."

Onlar caps açık yazdı diye ben de böyle yazdım da caps kapalı olsa da olur. Mesaj atmasa da bu husus aklında bulunsun. Aradıklarında bunu söylesin. Şu tacizci tahsilat bürolarından gına geldi.

Bir de evet faturayı ödememek karşılıksız yararlanma suçunu oluşturmaz.
  • okuyamıyom ben ya  (16.02.18 13:15:31 ~ 13:16:21)