[]

bir internet sitesi adı almak istiyorum.

şimdiden özür dilerim, fazlasıyla cahilim.

bir internet sitesinin adın (ya da isim hakkı mı denir?) almak istiyorum. yani sahibi olmak istiyorum.

bunu en güvenilir yoldan nasıl-ne şekilde yapabilirim?
ortalama fiyat ne olur?
sıkıntı yaşamamal için nelere dikkat etmeliyim?
bilale anlatır gibi...

teşekkürler.

 
wix'i deneyebilirsin.


  • a man alone  (13.02.18 21:25:20) 
internet sitesine sahip olmak temelde iki bileşenden oluşuyor.
1 - dosyalarınızın barındırıldığı sunucular yani hosting.
2 - bu sucunulara giden internet adresi, yani domain.

siz domain almak istiyorsunuz anladığım kadarı ile. isim tescil de deniyor buna. godaddy ya da nic.tr, isimtescil gibi sitelere bakabilirsiniz. genelde godaddy en tercih edileni oluyor.
  • dahinnotha  (13.02.18 21:35:00) 
Godaddy iyidir. Oradan sanal kartinizla alin.


  • ykyt  (13.02.18 21:55:36) 
İnsanların şikayet etmediği bu işi yapan bir site bul, yerli ya da yabancı. 2-3 dolar ucuz olsun diye ne idüğü belirsiz yerlere dalma bu işleri bilmiyorken, yerli ve kurumsal bir firmadan alırsan yanlış birşeyler olduğunda karşında canlı bir insan muhatap bulursun.

Domain alırken istenilen bilgileri tam ve doğru gir ki ileride hak ile ilgili bir sıkıntı çıkarsa kimliğini ispatlayabil. ha yok sıkıntılı işler yapacaksan bu domain ile ve sahip bilgilerim gözükmesin istiyorsan başka.

Sonra girip istediğin domain (alan adı) boştaysa ödemesini yap ve al. 10-15 dolar olmalı.

O domain, yani alan adı artık senin. Bu alan adını bir hostinge yönlendirip web sitesi yapmazsan boşta da olsa ödemesini yaptığın sürece sana ait.

Ne zaman bir web sayfası yapar ve yayına almak istersen o zaman da Hosting hizmeti alman lazım.
  • John Bloor  (14.02.18 09:08:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.