[]

Anne babaya söylenecek doğru zaman

Sİmdi iki kardeşsiniz ve kardesinizden biri şuanda sağlık problemi nedeniyle hastanede ve anne babanız perişan halde.Yaklaşık böyle sürecek 2 ay var.öte yandan sizde eşinizle boşanma kararı aldınız ve bunu ailenize söyleyecekseniz.Sİzce ne zaman söylenmeli?Şuanda mı yoksa kardeşinizin iyileşmesini mi beklersiniz?Anne ve babanız iki olaya aynı anda mı farklı zamanlarda mı üzülsün?
 
Kardeşin iyileşmesine duyulan sevinç, boşanmanın hüznünü bastıracaktır sanıyorum.


  • rahip janick  (12.02.18 09:41:06 ~ 09:41:15) 
2 ay sonra kardeş iyileşecekse bence üst üste binmesine gerek yok. iki ay beklerdim ben olsam.


  • elorelia  (12.02.18 09:44:33) 
bekleyin.
siz de evliliğinizden ziyade kardeşinizin durumuna odaklanın. bazen odağı değiştirmek asıl problemleri görmeye yardımcı oluyor.
bu iki aylık sürede belki kararınızdan döner ya da hali hazırda anlastiginiz/anlaşamadığınız şartlarda boşanmazsınız.
su an icine bulunduğunuz durum sizin de eşiniz için de karamsar, öfkeli ve depresif. ailenizle.bu şekilde konuşmayın...
bu iki ay degistirmeyecekseniz eger sizin de kararı sindirmeniz için bir fırsat olur.
  • balik kraker  (12.02.18 10:42:04 ~ 23:11:13) 
Hemen söyleyin belki onlar, sizin hatalarınızın farkına vardırıp (sadece üzülmek yerine) yuvanın yıkılmasını engelleyici önlemleri alabilirler.


  • 1adam  (12.02.18 11:14:06) 
Bence hemen söyleyin. 2 ay beklenmez bu. Huzursuz ve mutsuz olduğunuz sorunlu bir evliliktense boşanmanızı tercih edeceklerdir. Üstelik bir yerlerden duyabilirler ve ilk ağızdan duymadıkları için daha da üzülürler :/


  • blue serenity  (12.02.18 11:36:35) 
Bekletebilecek gibiyseniz bekletin ama hayatınız cehennemse beklemeyin.
Aynı anda iki sıkıntı (ki biri hastalık) olmasındansa ard arda olması daha kaldırılabilir. Şimdi şoktalar, perişan durumdalar, evladın hastalığı zordur. Aklılarını tedavi sürecine verebilsinler, bir de sizi düşünmesinler.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (12.02.18 12:09:58) 
bu sanirim biraz da esinizle alakali. önümüzdeki iki ay boyunca ayni evi paylasmaya devam edecek misiniz? o söylemek icin 2 ay beklemeye razi mi?
bu süre zarfinda illaki kardesinizi hastanede ziyaret edeceksiniz. esiniz bu ziyaretlerde size eslik etmediginde bunu anne-babaniz farketmeyecek mi? bu nasil gelin diye söylenmeyecekler mi? dünürleri arayip hal hatir sormadiginda garipsenmeyecek mi?
esiniz kardesiniz iyilesene kadar kimseye bir sey söylememeye raziysa beklenir. öbür türlü baskalarindan duyup ögrenmeleri daha kötü.
  • pilav  (12.02.18 12:26:51) 
iki ay beklenmeyebilir de. hastalık tedaviye cevap verir, ortalık biraz yatışır, ondan sonra da söyleyebilirsiniz.


  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (12.02.18 13:24:58) 
kardeşiniz 2 ay sonra iyileşecek. bu nedenle ailenizi bulunduğu psikolojik durumdan çıkarıp daha pozitif düşünmelerini sağlayabilirsiniz. ondan sonrasında ise kendi hayatınızla ilgili aldığınız kararları da bildirirsiniz. bence beklemeye gerek yok.


  • MtKrt  (12.02.18 13:50:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.