[]

love aşk demek ise i love you ne demek?

Seni seviyorum ve sana aşağım kelime öbekleri bence çok ayrı şeyler ifade ediyor. İngilizce de aşkın karşılığı love kelimesi mi başka bir şey mi?
 
bizdeki yemek sözcüğü gibi düşün. hem isim hem eylem love sözcüğü.


  • ron dennis  (09.02.18 22:05:23) 
I am in love with you sana aşığım.
I love you seni seviyorum.

  • bos gezenin bos ustasi  (09.02.18 22:06:59) 
fiilin gücünü artırmak (seviyorumdan aşık olmaya yakınsamak) için i'm in love with you diyebiliriz örneğin. fiil aynı ama etkisi daha yüksek.

(tutkuyu falan karıştırmadan sevmenin/aşkın karşılığı başkaca bir fiil gelmedi aklıma bu arada)
  • treamorg  (09.02.18 22:08:54) 
Aradığın kelime amour.
Fransızca olmasına karşın İngilizce'de de aynı anlamda kullanılır.

  • vonkhar  (09.02.18 22:22:03) 
Ingilizceyi Turkce gibi dusunursen boyle kafan karisir. Ingilizce cumlelerin her zaman tam Turkce karsligi olmaz.


  • stavro  (09.02.18 22:27:01) 
  • spirit crusher  (09.02.18 22:59:28) 
ingilizcede sadece romantik sevgi anlamina gelen bi sozcuk yok. love ask'i karsiliyor, ama sadece ask anlamina gelmiyor. yurek de oyle misal. heart ama tam da heart degil. bu isler bazen boyle.


  • joelskellington  (10.02.18 00:36:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.