kiraci sorunları

evi bizden kiralayan adam Suriyelilere kiraya vermiş, üstelik 4 aylık kontrat yapmış.komisyon depozito herşeyi almış.

Ama bize kirayı bi turlu doğru düzgün ödemedi ve telefonlarida acmayinca eve gittik.evde Suriyeli bi aile var.
Ellerinde sözde bi kontrat var o adam tarafından yapılan.

Sorun şu ki evde elektrik ve doğalgaz saatleri sökülmüş niye olduğunu bizde bu ailede bilmiyor.(biz abonelikleri al dediğimiz halde almadı)kaçak elektrik çekmiş eve bu bizden evi kiralayan.

Biz bunu öğrenince Suriyeli adamı alıp karakola gittik orada ki polis dava açın bizim yapacağımız bir şey yok dedi.

Gelelim soruya,biz bu adama dava açınca bu kaçak kullanımdan sorumlu olur muyuz? Ve adamdan alamadığımız kiraları alabilir miyiz?

Bu aşamada en önemli kanıt; sizin elinizde kontrat var mı peki?

  • neferkitty  (09.02.18 22:47:26)
Sökülen sayaç kimin üzerineyse o sorumlu eğer sözleşme yapmadıysanız ve sayaçlar sizin üzernizeyken söküldüyse kaçak kullanım ile size borç biner,dava açsanız da o sayaçtan devlet sizi sorumlu tutacağı için ödetemezsiniz kimseye ama sayaç kiracı üzerindeyken söküldüyse kiracıya biner. Sayaç sökülürken en son kime kayıtlı olduğu önemli yani.

  • neferkitty  (09.02.18 22:49:28 ~ 22:51:18)
Siz suriyeliyi ikna edin o adama kira vermesin bir daha.

  • ykyt  (09.02.18 23:00:30)
Nerde oluyo bu olay merak ettim.

  • steward  (09.02.18 23:05:29)
Bizim kontrat turkle var.abonelik kimsenin üzerine geçmemiş, yani diğer oturan aboneliği kapatınca bi daha açılmamış.

Suriyeli ona kirayı vermicek bi daha ama işin ilginç tarafı adam bizimle 750 liraya kontrat yaptı,onlarla 650 liraya yapmis.ne yapmaya çalışmış anlamadik.üstelikaadamın bizde 9 binlik senedi var.
  • brnbrs  (09.02.18 23:07:17)
@steward bursa

  • brnbrs  (09.02.18 23:07:55)
bu nasıl dolandırıcılık çözemedim

  • birdposing  (09.02.18 23:18:09)
En son kiracı çıktıktan sonra sayaç kimsenin üzerine geçmediyse borç yine ev sahibine biner.

  • neferkitty  (09.02.18 23:20:51 ~ 23:22:08)
@neferkitty peki sayaçlar niye sökülmüş olabilir?

@birdposing bizde akşam akşam ne olduğunu anlayamadık.
  • brnbrs  (09.02.18 23:22:58)
Valla o kısmı ben de anlamadım abonesiz kullanımda mühürlüyorlar genelde acaba mühürlenmesine rağmen kaçak kullanım oldu da mı söküldü sonrasında kaçak elektrik çektiler bilemedim.

  • neferkitty  (09.02.18 23:28:05)
sayaçları söküp satmıştır belki hurdacıya fln ?

  • oscar  (10.02.18 00:15:40)
@oscar bilemiyorum.
@neferkitty ama öncesinde sayaç varken nasıl kullanılacak kaçak elektrik ve doğalgaz?
İki sayacta yok.
  • brnbrs  (10.02.18 10:03:20)