[]

Bu mesajları kim yazıyor

45 yaş üzeri insanların facebook veya whatsappta rastlayıp da nedir ne değildir demeden etrafa gönderdikleri mesajlar, az önce bir tanesi geldi, metni ve bazı anahtar kelimeleri googleladım, hiçbir sonuç bulamadım.
Faketir heralde.
Bunun gibi mesajları kim yazıp yayıyor merak ediyorum, mesajı atana kimin attığını, ona kimin attığını, ona kimin attığını sorarak kaç kişide ulaşabilirim?

Ve aşağıdaki gerçekleşebilir mi?

Elektrik vücudumuza bir dijital kameranın flaşından girebilirmi?
Evet bu %100 gerçekleşebilir.
Bu, 21 yaşında mühendislik okuyan bir çocuğun başına gelmiş gerçek bir olaydır.
Çocuk Keshwani hastahanesinde öldü. Hastaneye yanık durumda kabul edildi. (Burdaki yanık tamamen yanmak değil de yanarak yaralanmak anlamında)
Sebep: çocuk Amrawati'ye bir çalışma turunda gitti. Geri dönerken, arkadaşlarıyla beraber bir tren istasyonunda tren bekliyorlardı. Çoğu cep telefonlarının dijital kameralarıyla grup fotoğrafları çekiyordu.
Bu çocuk da ordaydı ve grup fotoğrafı çekmeye çalışıyordu. Durduğu yerden tüm grubu kameraya alamadı. Bu yüzden biraz geriye çekildi.
Durduğu yerin üstünde içinden 40,000 volt elektrik geçen bir elektrik kablosu vardı. Dijital kameranın butonuna bastığı anda 40,000 voltluk elektrik flaşdan içeri girdi, ordan parmaklara ve tüm vücuda.
Bütün bunlar birkaç saniyede oldu. Vücudunun %50’si yanmıştı. O durumda Keshwani hastanesine, ordanda ambulansın içinde Mumbai hastanesine götürüldü. 1,5 gün boyunca bilinçsiz kaldı. Vücudunun %50’si yandığından doktorlar onun için çok umutlu değildi. Bir süre sonra da öldü. Bu hepimiz cep telefonu kullandığımızdan herhangi birimizin başına gelebilir. Peki bundan öğrendik mi ve artık daha sorumlu muyuz?
#petrol pompalarında cep telefonu kullanmaktan kaçın.
#araba sürerken cep telefonu kullanmaktan kaçın.
#cep telefonun şarj olurken aramaları açma.
#ilk olarak şarj jakını çıkar ondan sonra aramayı cevapla.
#cep telefonu şarjdayken yatağın veya tahta mobilyaların üstüne koyma.
#lütfen tren istasyonlarında veya yüksek voltaj elektrik kablosu olan herhangi bir yerde cep telefonu/dijital kamera kullanma.
Bu senin güvenliğin için.
Bunu okuduktan sonra lütfen paylaş. Çünkü böylece bazı canlar kurtarılabilir.
Herkes için çok önemli bir mesaj.

 
oha bende bi tahta sehpa vardı telefonu koyduum. paylaşım için tşk kardeş, kaldırdım direkt.

bilimadamları yan gelip yatmıyo, helalll
  • üğpoıuy  (09.02.18 20:06:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.