[]

Hangi yabancı dil

1) Fırsatınız olsa hangi yabancı dili öğrenmek istersiniz? Neden?

2) Fransızca mı yoksa İtalyanca mı?


 
Almanca. Naziler.


  • brad pitt  (09.02.18 20:48:36) 
1) almanca. cocukluk hayalim. imkanim olsa yasardim. dil lazim.

2) fransizca.
  • der meister  (09.02.18 20:56:19) 
italyanca. fonetiğini seviyorum. ayrıca italya aşığım, italya'ya gitmek hatta orada yaşamak istiyorum, o insanlarla iyi anlaşmak istiyorum. italyanların sanat kitaplarını kendi dillerinde okumak istiyorum.


  • mehmed resad  (09.02.18 21:08:07) 
1) ispanyolca çünkü dinlerken çok zevkli geliyor.
Almanca çünkü başladım yarım bıraktım. Devam edersem kolay öğrenirim.
2) ikisi arasından (gönülsüzce) italyanca. Çünkü fransızca biliyorum zaten.
  • irene  (09.02.18 21:08:12) 
1-fransızca
2-almanca
3-ingilizcemi çok daha iyi konuma getirmek isterdim
4-yunanca
5-rusça

çok mu yazdım :) ne olsa yazmak bedava
  • burya  (09.02.18 21:09:29) 
İngilizce
Almanca (çok tatlı bence)
İtalyanca
İspanyolca
Yunanca
  • mor oje  (09.02.18 21:09:46) 
İs icin fransızca veya almanca
Zevk için italyanca
Gönül işleri için rusça
  • ovungec zeus  (09.02.18 21:16:02) 
Türkçe konuşabildiğim, cümlelerde cambazlık yapabildiğim gibi bir İngiliz gibi İngilizceye hakim olmak isterdim en başta. Bunun haricinde ise:

1. İspanyolca ve Fransızca arasında kaldım. İkisi de çok güzel :) İspanyolca birkaç istisna hariç Türkçe gibi yazıldığı gibi okunan bir dil olmasının yanı sıra çok melodik geliyor bana. Bir ara kendi başıma öğrenmeye çalıştım ama doğal olarak çeşitli sebeplerle başarısız oldum.

2. Fransızca. İspanyolca gibi bu da çok melodik ama aynı zamanda karizmatik bir dil.Evet. Bu üç dili sular seller gibi konuşmak için her şeyi yaparım ya ben. O kadar hayranım ki bunları konuşanlara...
  • m e b  (09.02.18 22:53:31) 
1-Norveççe ya da izlandaca. Oralarda yaşamak istedim hep :(

2-İtalyanca.

Fransızca öğrenen biri olarak fransızcanın zor olduğunu söyleyebilirim.
  • red morning  (10.02.18 15:10:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.