[]

Bilgisayardan anlayan var mi? Sarj soketi

Arklar sarj soketi yerinden oynuyordu benden laptop arasindan cikardim ucunu disari sarja oyle takiyordum birkac gun idare ettim boyle sonra bozuldu tabi koptu.

Bugun goturdum soketi degistirmisler. Kabloya elektrik geliyomus. Bataryada ve sarj aletinde sorun yokmus zaten yoktu hatta baska denemisler. Ama soketi takinca sarj almiyomus ilginc cok karsiladigimiz bi durum degil dediler.

Sizce sorun nedir?

 
Hey electronic devreler uzerinde bir uzman olarak soyleyebilirimki board kisa devre yapmis.

artik geri donusu olmayan bir hatadir bu, geri donusu tabiiki var ama yeni bilgisayar almak daha hesapli olur.
  • purple rain  (09.02.18 19:22:16) 
Yapma ya. Zaten 1 sene olmadi alali. Her 2 senede bi laptop aliyorum resmen.

4-5 ay once chipset tamiri yapilmisti ve yine kisa devre olmustu pc acilmiyordu.

Soket kablolu lehimli degil. Entegrede vs sorun olabilir mi? Ne kadar tutar?
  • imelih  (09.02.18 19:42:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.