[]

Eşinize herşeyi anlatır mısınız

Mesela sosyal fobili olduğunuzu arkadaş bulamadığınızı veya kendinize güvenmediğinizi sizce bu tarz şeyler eşe anlatılırsa çekiciliği kaybolmaz mı? Zaaflar anlatılmalı mı. Erkek kişisi güçlü görünmek zorunda değil midir
 
Bu kişiden kişiye göre değişir. Kimi kadın daha güçlü erkek sever, kimi daha samimi ve açık davranan, zayıflıklarını da söyleyen.

Yalnız şu var; eş bu bahsettiğiniz durumları fark eder zaten yaşamın akışında. Fark etmiyorsa zaten bir problem var demektir bence.
  • mor oje  (09.02.18 19:20:15) 
Zaaflarımızı paylaşabildiğimiz için evlendik eşimle. Bunları konuşma rahatlığını ve güvenini hissedemediğim biriyle sevgili olmak bile zor olurdu. Ben kadın tarafıyım ama eşim de benim gibi kendi güçsüzlüklerini paylaşır, üstüne birlikte kafa yorarız. Ya da bazen sadece içini döker, rahatlar.

"Erkek kişisi güçlü görünmek zorunda değil midir?" Güç bu değildir. Güçsüzlüklerinin arkasında durabilmektir.
  • fotrsapka  (09.02.18 19:23:47) 
örnekler ilginç olmuş. sosyal fobi, özgüvensizlik falan bunlar zaten kolayca anlaşılır karakteristik durumlar. aşırı travmatik olaylar haricinde dün yoktu da bugün başladı denilecek şeyler değil yani. söylemek ya da söylememek çok bir şey değiştirmez. ayrıca birbirini bu durumları anlayabilecek kadar tanımadan birlikte olan insan var mıdır bilmiyorum. görücü usülü olması, eşlerin ilk kez düğünde tanışması falan gerekir sanırım.

ha günlük olaylar içinde insanın canını sıkan, güvenini zedeleyen olaylar olur bunları da anlatıp anlatmamak kişinin keyfine bağlı olmakla birlikte kişisel görüşüm eşine de anlatamayacaksan biriyle "eş" olmanın bir anlamı yok.
  • nrmnm  (09.02.18 19:31:32 ~ 19:32:11) 
yaş 12 falan mı acaba? konuya bu kadar sığ ve yüzeysel bakmayı nasıl başarabildin?

eşimin beni en iyi tanıyan, bana en yakın insan olmasını beklerim. haliyle benim kendime güvenmediğimi, arkadaş bulamadığımı, sosyal fobili olduğumu vs. biz evlenmeden çok önce öğrenmiş olur.

güçlü olmak hiçbir şeyden korkmamak veya her şeyi başarabilmek demek değil. her insanın eksikleri, hataları, korkuları, yetersizlikleri vs. olur. önemli olan takınılan tavır. kendi adıma konuşayım bi' erkek olarak, eşim sosyal fobili olduğu için ağlasa içim parçalanırdı. üzülürdüm. asla soğumazdım. bunun değişmesi için bir şeyler yapmaya çalışırdım. AMA eşim hiçbir şey yapmayıp sürekli sosyal fobili olmasından dem vurup ağlarsa o zaman bir noktadan sonra kızardım. güçsüzlük sosyal fobili olmak değil, onunla mücadeleden kaçmak olur benim için bu noktada. neblim otobüste muavinden kek isterken heyecanlansa, yüzü kızarsa "amk gerizekalısı bu yaşa gelmiş kek isteyemiyo" demem; aksine "her şeye rağmen" bunu yaptığı için gurur duyarım. bu konular yüzünden kendini çok hırpalamış biri olarak, insanların düşündüğüm kadar kötü olmadığını gördüm şahsen. "insan"larla yaşıyorsanız dünya çok daha güzel ve rahat bir yer.

o yüzden ben eşime her şeyi anlatırım. beni tanısın, bilsin. olduğum şeyi sevsin. sevmiyosa zaten uzatmanın alemi yok. ben olabildiğim kadar yine güçlü olurum ama "ALFA ERKEĞİM" diye kasılarak yürüdüğüm için benimle olacak bi kadını istemiyorum açıkçası. her şeyi paylaşamayacaksam ne yapayım eşi?
  • der meister  (09.02.18 19:32:50) 
Hayir, boyle bir sey varsa anlatilmamali. Sahsi fikrim net bu yonde. Bu sorunu cozmeye calismali bir sekilde erkek kisisi. Is esle aradaki iliskiye olumsuz etki edecek noktaya kadar gelirse artik anlatma zamani gelmistir.


  • stavro  (09.02.18 19:36:42 ~ 19:38:25) 
Kadınlar her ne kadar romantik erkek severim, evlilikte anlayış vesaire konuşsalar da gerçek hayata yansıması böyle olmuyor.

Kısa süreli ise anlayışlı oluyorlar, ama zamanla terk ediyorlar.
  • denizgonen  (09.02.18 19:53:17) 
Anlatılmamalı. Konusu açılırsa çekinmeden söylenebilir ancak durduk yere kendi sorunlarını anlatırsan seni zayıf görmeye başlar.


  • dissendium  (09.02.18 19:56:10) 
sosyal fobin olduğunu, kendine güvenmediğini anlamıyorsa eşin değildir zaten :)
senin bu çelişkiyi yaşadığını bile anlıyor ve üzülmemen için bi şey demiyor bence. seviyor seni iyisin.

  • La Femme D'argent  (09.02.18 19:56:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.