[]

duyuru doktorları bi bakabilir mi, çene altındaki kaşıntı ve kızarıklık

doktora gideceğim mutlaka ama bu ara çok seyahat var. kışın başında da böyle bir şey yaşadım sonra geçti. tam çene ile boynun birleştiği alanda (hani gıdık deriz o bölgeye) deli dehşet bir kaşıntı oluyor, bazen o bölge daha sıcak oluyor ve kızarıyor. yüzümde veya boynumda yok bu emareler. çok şal kullanıyorum, kumaşlara mı alerjim oldu dedim, takmadım uzunca süre falan ama yok, ara ara nüksediyor ve çıldırıyorum kaşınmaktan. internette de bir şey bulamadım. acil bir şey mi? seyahatten 2 hafta sonra dönünce gitsem çok mu geç olur?
 
foto atabilirsen biraz daha fikir verebilir. mantar değil de allerjik bir şeyse sistral gibi antihistaminik bir krem kullanabilirsin, doktora gidene kadar. ama çok havada oldu. böyle saçma da oldu hatta, ilaç önerisi uygun olmadı ama fikir verdim naçizane.


  • bir ileti paylastim  (09.02.18 16:34:10) 
normalde hiç bir şey yok, tahriş, kızarıklık, ciltte kuruluk vesaire. cildim her zaman ki gibi. sadece o kaşıntı başlayacağı zaman ateş basıyor resmen o bölgeye ve kaşıntı süresince kızarıyor ama kaşımaktan değil.


  • Phoebe  (09.02.18 16:39:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.