ssd'yi kurtarmak

elimizde bir adet ssd var. virüs bulaştığı için bilgisayar çalıştıramıyor. bu ssd'den 70mb önemli bir dosyayı çekmemiz lazım. bunu nasıl yaparız?

format çekip recovery yapmayı araştırdınız mı? belki bu konuda hizmet veren birini bulursunuz.

ikinci olarak teknik olarak virüs yüzünden çalışmıyorsa, bunu belki başka işletim sistemi kurulu bir bilgisayara bağlayabilirseniz kurtarabilirsiniz.

onun dışında, windows mu, mac mi? mac'de şifrelenmiş veri mi? bir sürü detay var.

osx de tam çıkartamadım ama mesela disk biçimlendirirken çeşitli formatlar vardı, hani dosyaları şifrele bilmemnele, criptola falan gibi.
  • Photographer  (09.02.18 17:05:11 ~ 17:05:59)
calismasi lazım
yeni windows kurun ama dosyaları silmeden kurun
eski dosyalar windows.old icinde olacaktır
ya da direk ilgili klasorde
  • kingcyrax  (09.02.18 17:05:25)
harici olarak recovery programiyla denediniz mi?

  • icim urperiyor  (09.02.18 17:08:37)
harici olarak baglayip*

  • icim urperiyor  (09.02.18 17:08:48)
Ubuntu gibi linux bir bilgisayara bağlayarak rahatlıkla alabilirsiniz dosyaları. Virüs vs. linuxda çalışmayacak etkili olmayacktır. Ubuntuyu flash belleğe atarak kendi bilgisayarınızda kurulumsuz çalıştırabilirsiniz.

  • deligine yuvarlanmis tavsan  (09.02.18 17:33:32)
o ssd yi harici hdd lere donusturen kit ile herhangi bir macbooka baglayip istediginiz dosyayi alabilirsiniz

  • seljax  (09.02.18 18:07:53)
Linux dağıtımı ya da mac os +1

Virüsü Windowsda yediğini farzediyoruz.
  • John Bloor  (09.02.18 18:46:42)