[]

Kedide meme kisti

Bugün severken elime geldi, yarım santim çapında bir kitle. Hemen veterinerden randevu aldım tabii ki ama en erken pazartesi gününe yer varmış.

Siz ya da etrafınızdaki kedi sahipleri meme kistiyle karşılaştı mı? Neler yaşadınız? Panik olmalı mıyım? Bu konuda özelleşmiş bir veteriner bilen var mı?


 
öncelikle şu aşamada endişelenmeyin, kedinizin yaşı, kısır olup olmaması falan önemli veriler. veteriner hekiminiz sizi en doğru şekilde yönlendirecektir. belki kist değil, süt bezi şişmesidir.

erkek arkadaşımın kedisinde kısırlaştırma sonrası memelerinde kitle çıkmıştı. veteriner yönlendirmesiyle operasyon gereği duymadan ilaçla tedavisi sağlandı, hiç sorun yaşamadık.
benim ölen kedimde meme kisti vardı, pyometriyle beraber seyreden çok büyük ve yerleşik bir kistti. kedim de çok yaşlı olduğu için operasyondan sonra kaybettik maalesef.

siz randevunuza gidin, veteriner hekim teşhisi koysun. sonra tekrar konuşulur. endişelenmek için çok erken. kedinizle beraber geçireceğiniz uzun ve sağlıklı bir ömür dilerim. geçmiş olsun :)
  • evde liyakat kalmamis  (09.02.18 16:14:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.