[]

Ekibinizde astlariniza tavriniz

İnsani, yardimsever ve demokratik bir yaklasim benimsediginizde iyilikten hep mi maraz doguyor? Kendini yetistirmemis, mulayim tipler dahi verilen deger neticesinde burnu havada bir insana donusmuyor mu? Yoneticilik altindakini disipline etmek miymis gercekten? Siz olsaniz nasil bir yonetici olurdunuz? dogrusu var mi bu islerin?
 
adamına göre muamele ediyorum ilk olarak yapıcı yaklaşıyorum, sonrasında onun davranışına göre ezici yada daha yapıcı oluyorum.


  • basond  (09.02.18 12:04:47) 
Cok minnos olunca suistimal edilebiliyor maalesef. Karsida bir gevseme olabiliyor, insan psikolojisi. Cok da sert degilim ama performanslarini ve islerini kontrol ettigimi hissettiriyorum. Arada bazi islerine "neden" diye soruyorum, yanlis oldugunu iletiyorum.
Normalde sicakkanli davraniyorum, hepimiz insaniz ve birilerinin ast'iyiz ama abartmiyorum, mesafeyi koruyup onlarin benim sorumlulugda oldugunu, onlarin ustu oldugumu da hissettiriyorum.

  • mor oje  (09.02.18 12:05:53) 
işyerinde kıdemli eleman olsam da pek yönetici konumunda olmadım. yılların tecrübesi ile konuşacak olursam elemanın en sevdiği idareci tipi tatlı sert davrananlar olmuştur. tabi bunu nerede nasıl yapacağını bilmek lazım.


  • lazpalle  (09.02.18 12:06:58) 
Hic tarzim degilsede bizim türkler icin soylenmis olan deveye diken insani open


  • Dönmezer  (09.02.18 12:10:28) 
ilk once ayni dedigin gibi bi anda havalandi hepsi, sonra baktilar benden baska insan gibi davranan yok onlara, su anda en sevilen yoneticileri benim. benim fikrim, iyi davranis iyiligi cagiriyor.


  • in vino veritas  (09.02.18 12:24:25) 
Altımda direkt bana bağlı adam yok ama işçiye karşı yumuşak yüzlü olursan işlerini yürütemezsin. Her zaman kaytarmaya meyilliler, takınılması gereken tavır : tatlı sert.

Arkandan "lan iyi adam ama iş vakti manyaklaşıyor" diye laf ettirmen lazım.
  • kimlanbu  (09.02.18 12:36:15) 
Yaprakları süpürttürüyorum.


  • brad pitt  (09.02.18 12:40:13) 
Yıllardır kıdemli çalışanken geçen seneden bu yana yönetici konumundayım. Öncelikle işi operasyonel olarak hepsinden iyi bildiğim için bilgime saygıları var. Ama özellikle başlarda geç gelip erken çıkma durumları oluyordu. Bir de baktım ki ben yine hepsinden daha fazla operasyonal iş yapıyorum, işleri delege etmeye ve vaktimin daha büyük bir kısmını delege ettiğim işleri kontrole ayırdım. Nihayetinde nasıl yapacaklarını bilmezlerse yükümü azaltamazlar. Temelde kendime nasıl davranılmasını istiyorduysam onlara da aynı şekilde davranıyorum. Tutamayacağım sözler vermiyorum ve performans bekliyorum. Fırça çekmem ama yaptıkları işte hata varsa bu hatayı kendilerinin bulmasını ve düzeltme önerilerini kendilerinin getirmesini destekleyici şekilde konuşuyoruz. Bir tanesi hariç diğerlerinin beni sevdiklerini düşünüyorum. Sadece içlerinden biri devamlı hakkının yendiğini düşünüyor (önceki yıllarda hep hakkım yendi diye küsmüş vaziyette). Komik olan şu ki aralarında en az eğitimi olan ve (kıdemi sebebiyle) en yüksek maaş alan kendisi.


  • SiyamkedisiZorro  (09.02.18 13:28:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.