amatörden photoshop sorusu

az biraz photoshop biliyorum, arkadaşa poster yapmaya kalkıştım iki sorum var,

link hizliresim.com

1- ekteki posterin boyutu 1064x1460, bunu A1 boyutunda bastırsam güzel çıkma ihtimali var mı?

2-kızın elbisesinin rengiyle oynayım dedim saçma oldu, bunu nasıl düzeltebiliriz yine kırmızı olacak şekilde?

A1 boyutu yaz o piksele göre yeni çalışma alanı oluşturup öyle çalış.

Rengiyle oynadıysan eğer mesela selective color layer kısmında görünüyorsa solundaki göze tıklayarak görünmez yapıyorsun ama kaydettiğini düşünüyorum bu durumda yine renklerle oynayarak geri almaya çalışırsan %100 başarı oranı vermeyecektir ben olsam resmin ilk halini bulup tekrar çalışmaya başlardım. Bu daha kolay hemde.
  • freetakilir  (09.02.18 12:43:18)
1. Yok
2. Elbisenin etrafını kaplayan bir layer mask yapın, bu mask'a hue/saturation uygulayıp ya da düz kırmızı bir renk atıp color mode'la değişik seçenekler deneyin. Birçok alternatif yöntem var bunun için.
www.youtube.com
photoshoptrainingchannel.com
blog.udemy.com
  • kobuzchu kiz  (09.02.18 12:47:53)
1- Güzel göreceli bir kavram fakat ofset baskı için baskı boyutu A1 ken çözünürlük 300 dpi dijital baskı için çözünürlük 72 dpi olması lazım. Aksi halde bozulma olur. Nasıl gözükeceği için fikir istiyorsan A1 boş belge yarat 300dpi koy hazırladığın çalışmayı içine büyüt A1 i kaplayacak kadar, sonra zoom sağ click baskı boyutu de. Bir de ofset için CMYK çalışman lazım, RGB yerine.

2-En baştan başlamak daha kolay. zten 1. maddeden dolayı dönmen lazım.
  • wallcan  (09.02.18 12:50:13 ~ 12:51:05)
O ebat için yeterli görünmüyor. Ayrıca bu shutterstock'tan alınmış, üzerinde hala shutterstock demo izleri var. Dikkatli bakarsanız çapraz çizgileri ve beyaz kare gibi şeyleri görebilirsiniz.

Kızın elbisesini güzelce dekupe edip hue değerini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
  • battal gemalmaz  (09.02.18 13:33:08)