[]

alt soy - üst soy uzak nine isim sorusu

Pulli diye bir isim yazıyor. Anne tarafından büyükanne görünüyor. 1830 doğumluymuş. Böyle bir isim duydunuz mu hiç? Yanlış yazılmış da olabilir gerçi :) Pullu ifadesi Karadeniz ağzıyla Pulli olarak mı yazılmış acaba
 
İşte bu yüzden alfabemizi değiştirdik. Eski alfabede sözcükler tamamen cümlenin bağlamına göre okunduğu için özel adları okuyabilmek mesele. Pullu da olabilir Pavelli de... Hatta yazarken noktayı 0.1 milim büyük yazdılarsa Bullu, Bolulu, Buvallı vb. de olabilir. Eski alfabeden yeni alfabeye geçirirken okuyabildikleri kadarıyla transkripte etmeye çalışmışlar büyük ninenizin adını. Allah Atatürk'ten razı olsun.


  • microfiction  (09.02.18 12:32:01 ~ 12:40:10) 
ermenice olabilir


  • kediyiyenpiskopatfareyimben  (09.02.18 12:34:25) 
@kediyiyenpiskopatfareyimben: dna testi sonuçlarıma göre anne tarafımda Hemşinlilik görünüyor açıkçası. Ermenice bir isim olma olasılığı mantıksız görünmüyor ama sadece bir tahmin tabii, belki de gerçekten Pullu'dur :)


  • burya  (09.02.18 13:14:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.