[]

fransa gezisi

4 gün paris, 2 gün strazburg ve 2 gün colmar ve basel'den dönüş olmak üzere 8 gece 9 günlüğüne fransa turu yapmaya karar verdik. fakat paris'teyken günübirlik veya bir gece kalmalık loire vadisi'ne gitmeyi düşünüyoruz. fakat planıma dahil edemiyorum. strazburg'la ülkenin ayrı taraflarında olduklarından loire'dan oraya geçmek mümkün değil, paris'e dönmemiz lazım, paris'te kalmadan direkt mi geçsek, yoksa arada bir gün mü gitsek? nasıl daha iyi olur? ne yapsak? önerilere açığım.

bu arada gidiş bileti alındı ama dönüş biletini henüz almadık. brugge, amsterdam falan istemiyoruz, defalarca gidildiler. paris'e ise ben çok defa gittim ama eşimin ikinci seferi ve biraz müze gezip oralarda takılmak istiyor. bu yüzden paris minimum 4 gün olmalı..


 
pariste gezi planı için(git:www.pariste.net). le havre ve etretatı öneririm ama arabayla gitmek lazım.
strazburg uzak kalıyor. loire vadisine gidip gelmek paristen yorar sizi. 8 9 güne sığmaz. lyon taraflarına gidin bence.

  • mikahakkinen  (09.02.18 09:05:48 ~ 09:06:04) 
illa loire vadisi'ne gidecekseniz, paris'ten araç kiralayıp geçersiniz, ama bana kalırsa oradan geri paris'e değil , nantes'a doğru devam edin. sonra bordeaux'ya kadar inin. orada aracı bırakıp strazburg'a uçun. colmar iptal.


  • stanley weber  (09.02.18 09:36:36) 
colmar strasbourg'un küçüğü. bence de colmar iptal.


  • japon askeri  (09.02.18 16:14:00) 
paris artı loire vadisi olarak gezimizi değiştirdik, cevaplar için teşekkürler :)


  • ozgur bir kusun hatirati  (10.02.18 13:14:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.