[]

Evlilik cüzdanı sorarlar mı

Turistik bir şehirde 4* bir otel için uygulama üzerinden rezervasyon ve ödeme yaptık, gidince evlilik cüzdanı sorarlar mı? Güncel bilgisi veya deneyimi olan var mı? Sorarlarsa haklarımız nelerdir? Şimdiden teşekkürler.
 
sormazlar


  • kuehles blondes  (09.02.18 00:55:08) 
turistik şehir konya falansa sorarlar.


  • acemi  (09.02.18 00:57:49) 
-Sorarsa haklarımız nelerdir?

Sorma hakkına sahipler. Sorarlarsa da absürd bir durum yok ortada yani.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (09.02.18 01:15:03) 
İzmirse sormazlar.


  • ykyt  (09.02.18 01:30:28) 
Bildiğim kadarıyla turizm Bakanlığı'na bağlı yıldızlı otellerde evlilik cüzdanı soramazlar. Sorarlarsa çemkirin bu nasıl yıldızlı otel falan diye.Şikayet edin hatta. Kendinizi ezdirmeyin.


  • Godless  (09.02.18 00:51:03) 
Antalya... ama sözlükte Antalya’da da sorulduğunu yazan bir entry gördüm şimdi.
@yavrucak, bizim haklarımızı soruyorum otelin haklarını değil. Para iadesi isteyebilir miyiz, nereye şikayet edebiliriz gibi şeyler.

  • diyememek  (09.02.18 01:14:56) 
Antalya'da dört yıldızlı otel bunu sorsa , yıldızlarını sökerler merak etme sormazlar.
Antalya'da yaşıyorum hafta sonları çok otele gitmişimdir bir kere soran olmadı.

  • ketcapli dondurma  (09.02.18 03:20:07) 
Antalyada yasayan baska birisi olarak, sormazlar merak etme.


  • goodenuff  (09.02.18 03:47:28) 
abi bunu soran kaldı mı ya yüz kere otelde kaldım sevgilimle kimse tek laf etmedi istanbulda da antalyada da.

çok aşırı varoş yerler dışında sanmıyorum artık. bunu yapan adam kendi ayağına sıkıyor başta zaten.
  • bohr atom modeli  (09.02.18 03:47:33) 
Şu anki mevzuta göre otellere evlilik cüzdanı sorma zorunluluğu yok, ancak sorabilir. Çünkü fuhuşa zemin hazırlamak suçundan yargılanabilir. Oteller için sormamak bir risk, sormayanlar "şikayet olmadıkça sorun çıkmaz" mantığıyla sormuyorlar. Kendilerini riske atıyorlar yani.

Hakların nedir? "Mevzuata göre sormanız gerekmiyor" diyebilirsin.
Otellerin kimlik belgeni alıp kaydetme zorunluluğu var. Kayıt defterini periyodik olarak bildirme ve 5 yıl saklama zorundalar. Kimlik bilgilerini korumak ama resmi kurum istediğinde vermek zorundalar. (Geçen sene olması lazım, günlük kiralık evler için de kimlik bildirme sorunluluğu getirildi)

Turizm belgeli veya değil, bi otelde konaklayan yerli turistler içişleri bakanlığının konusuna giren, geçerli yasa ve yönetmeliklerin kapsamında olmaya devam eden turistlerdir. Yasalar önünde bi evde kalan neyse otelde kalan da aynıdır.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (09.02.18 08:33:06 ~ 11.02.18 12:15:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.