[]

Çarpıntı nedeni

Selamlar. Sağlık raporu için kardiyolojiye gittiğimde doktor taşikardi olduğu için şu anda onay veremem dedi. Çarpıntının sebebini araştır, ondan sonra olur dedi. Eski doktorum sende mitral kapak prolapsusu var demişti ama bu doktor yok dedi. Yanlış tanı koymuş sanırım. Benim B12 vitamini eksikliğim çıktı. Bir yıldır ayda bir kez Dodex iğnesi oluyorum. Onun haricinde başka hiçbir sağlık sorunum yok. Üç yıllık bir spor geçmişim var. Önceki yıllarda direkt sağlık raporu alabilmiştim. Şimdiki taşikardi ise kalp atışının 108 olmasıyla ortaya çıktı. Normalde 100'ün üzeri taşikardi kabul ediliyor ama benimki 150 falan da değil. Biraz geçmiş sadece. Doktor dahiliyeye gitmemi tavsiye etti. Midede bir sorun olabilir dedi. Ama benim midemde de bir rahatsızlık yok. Gaz, sindirim bozukluğu vs. yaşamadığım şeyler. Çarpıntıya ne sebep olabilir merak ediyorum.

Not: Doğru cevabı ben de bilmediğim için tik atamayacağım maalesef. Bu şekilde yanlış yönlendirmeden de kaçınmak istiyorum. Teşekkür ederim.


 
Anemi de çarpıntı yapar, kilo almak da yapar.


  • yaren  (08.02.18 16:30:58) 
@yaren, anemi yok diye biliyorum, kan değerlerim iyi, hatta bir dahiliyeci kolesterol değerlerin gayet iyi demişti. Kilo sorunum da yok. Göbeğim bile yok.


  • dissendium  (08.02.18 16:35:02) 
kahve.. günde 2 bardak ya da daha fazla filtre kahve içince çarpıntı yapıyor bende. 1 ile sınırlandırdım uzun zamandır sıkıntı yaşamıyorum.


  • kalte sterne  (08.02.18 16:53:05) 
fazla kafein? heyecan? psikolojik nedenler?


  • idexo  (08.02.18 17:23:55) 
Kafein olamaz. Kahve içmiyorum. Kahvaltı yapmadan EKG çektirdim. Psikolojik bir sorunum yok. Antidepresan vs. hiç kullanmadım. Alkol ve sigara da kullanmıyorum. Heyecan oluyor EKG çektirirken ama bu tıbbi olarak nasıl ifade edilir bilemiyorum.


  • dissendium  (08.02.18 17:27:50) 
Kalp romatizması olabilir mi? Mitral kapak prolapsusuyum.


  • opitseri  (08.02.18 17:56:19) 
@opitseri, olamaz hocam. Hiç şikayetim yok.


  • dissendium  (08.02.18 18:05:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.