[]

TV önerisi

arkadaşlar televizyon alacağım kısmetse. aşağıdaki 3'ü arasında kaldım. TV konusunda az-çok bilgim var ama yine de danışmak istiyorum. sizce hangisi ve neden? her yönüyle, genel olarak da teknik nedenlerden bahsedersiniz sevinirim. burda yazdıklarınız hangisini alacağım konusunda kesin karar vermemi sağlayacak. şimdiden çok teşekkürler.

1- www.hepsiburada.com

2- www.teknosa.com

3- www.vatanbilgisayar.com

 
Bu fiyata 55xe9005 bulabiliyor musunuz?

Sebepler: (full array led) Müthiş siyah performansı,
(va panel) süper kontrast oranı,
(4K hdr X1 pro işlemci) üst düzey resim kalitesi,
makul android performansı (ip tv, digiplay, remux film oynatma vs.)

Bu sene yabancı inceleme ve test sitelerinde çok övüldü, parası olan alsın ne diyeyim.
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (08.02.18 00:53:05) 
sony görüntü kalitesi en iyi olan. android tv mi bu bilmiyorum ama üst modelinde bile android tv o kadar süper değil. dışarıdan box bağlarsın.

9005 2 hafta önce 5600'e gidiyordu indirim diye, şimdi yine 6000 civarı olmuş. 1'dekinin paneli aynıysa alınabilir.

vestel'in o model fiyat çok çok ucuzsa alınabilir, philips'e bulaşma.
  • passion rules the game  (08.02.18 08:39:06) 
Sony 55w805C kullanıyorum (FDH). Andorid başarılı değil yazmışlar ama android box'ların dandik arayüzünün yanında sony'nin menüleri amiral gemisi sayılır.

Ayrıca istediğin programı indirir kurarsın, player'ı mı beğenmedin, indir vlc ile izle videoları.

Sony'nin x-reality pro dediği özelliği gerçekten başarılı. Iptv kullanıyorum, farkı burada özellikle hissediyorsun.

www.youtube.com

Ayrıca renk gerçekçiliği istiyorsan "aaa bunun renkleri çok canlı" dediğin tvlerin aslında "renk körü" olduğunu kendin test edebilirsin.

www.youtube.com
www.youtube.com

şu linktekileri at usb belleğe gidip vatan, teknosa vs bir yerde bak, hangisi gözüne güzel görünürse onu al.

esupport.sony.com
  • kimlanbu  (08.02.18 10:28:05) 
sony kd55xe9005 kullanıyorum, son derece memnunum hatta eve gelen samimi arkadaşlarıma da anlata anlata bitiremiyorum.

eğer ekonomik olarak zorlanmayacaksan bu modele bakmadan üçünüde alma derim. sony'lerin temel kusuru, dolby vision desteği olmaması ve gelişmiş ses kodeklerinde passthrough imkanı tanımaması.

2018 modellerinin eli kulağndayken tv almayı biraz ertelemeyi de değerlendirebilirsiniz. normalde teknoloji sürekli gelişiyor beklemenin bir anlamı yok desem de şu anda hem 4k, hem hdr standartları aktif bir değişim sürecinde. 2018/2019 da çıkacak bir filmin dolby vision hdr görüntü ve dolby atmos ses içerme ihtimali oldukça yüksekken benim önerdiğim 2017 model xe9005 bile bu videoyu hakkıyla oynatamayacak.
  • bi cuval incir  (08.02.18 14:58:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.