[]

tekrar prozac'a başlayayım mı?

Merhaba! Güzel bir gün olur herkes için umarım.
Ben geçen sene bir psikiyatr ile düzenli görüşüp prozac kullanmaya başladım. Hem üniversite sınavına hazırlanıyordum hem de bazı sınıf arkadaşlarımla problemlerim vardı. Mütemadiyen üzgün dolaşıyordum, okula ağlayarak gidiyordum her gün. 2017 sonbaharında üniversiteye başladım, yazın prozac kullanmayı bırakmıştım. Bugüne kadar da kullanmadım. Kafama göre bıraktım yani. Şimdi yine geçen seneki gibi en ufak bi aksilikte kafayı yiyorum, abartılı tepkiler veriyorum. Bir de ellerim çok titriyor, yemek yemeyi unutuyorum. Prozac bana yedinci sınıfta da verilmişti dolayısıyla rahatlıkla verilen bir ilaç olduğunu düşündüm. Tekrar başlamamda bir sorun var mı? Elimde iki kutu daha kullanmadığım ilaç var yani iki ay daha yazdırmam gerekmeden kullanabileceğim. Tekrar başlamak için geçen sene görüştüğüm psikiyatr ile görüşmeme gerek var mı? Bir saat için vereceğim 200 lirayla arkadaşlarımla yemeğe çıkarım, bir ruj ya da bir kitap alırım diye düşünüyorum. Olur di mi?
Buraya kadar okuduysanız size bir şarkı hediye ediyorum. youtu.be


 
Şarkı için teşekkürler.

"Bir saat için vereceğim 200 lirayla arkadaşlarımla yemeğe çıkarım, bir ruj ya da bir kitap alırım diye düşünüyorum. Olur di mi?"

Olmaz o öyle. Doktora görünün. Nezle olmuyorsunuz evde bulunan ilacı tekrar üşüttüğünüzde kullanasınız -ki onu da yapmayın zaten.
  • rahip janick  (07.02.18 11:59:56) 
Selam,

Aldığınız ruj, kitap, uzamda sizi asla rahatlatmayacak. Çok minik, anlık bir rahatlama yaşatacak sadece. Çatısı akıtan evde şemsiyeyle dolaşmak gibi.

Doktora gidin elbette. Bu tip ilaçlar desteksiz kullanılmamalı. Beyin kimyası garip, bozulunca düzeltmesi zaman alıyor. Meşakkatli ve sancılı oluyor. Ve emin olun 200 lira için değmez (yani olmaz)

Umarım destek alır, sağlıcakla atlatırsınız. Geçmiş olsun.


www.youtube.com
  • allegrezi  (07.02.18 12:14:00 ~ 12:14:13) 
Doktora gitmeden ilacı bırakmanız hata olmuş, tekrar başlamak daha büyük hata olur. Doktora gidin.

m.youtube.com
  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (07.02.18 12:37:15) 
prozac hafif tedavi etmiyor bence anlık rahatlama.
cipralex e geç ama dr un versin.
dünyayı umursamıyorsun.
  • jamswety  (07.02.18 13:22:16) 
prozac reçetesiz alınabiliyor eczaneden. doktora gidip yazdırmana gerek yok yani. hatta muadili fulsac daha ucuz. onu al.


  • caletti  (07.02.18 14:46:23) 
prozac in etkisi psikolojik mi yoksa gercek mi bilemem ama ben eczaneden alip boyle dususler icin kullanirim birkac ay bazen. iyi gelir ama birakinca daha da dusuyorsun bir sure normale donmek de zaman aliyor. bence doktora git bi sonra ya duzenli kullan ya hic kullanma. omur boyu ilacla yasayamazsin bence tedavi asla etmiyor. anlik.


  • tiredpanda  (07.02.18 23:03:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.