[]

Üniversitelerde sağlık sorunlarından dolayı devam mecburiyeti

İlla dersin belirli bir bölümüne girmek zorunda mıyız yoksa uzun süreli rapor devamsızlıktan kalmamızı engeller mi ?.

Eğitim öğretim yönetmeliğinde açık bir madde göremedim.


 
yönetmeliğe göre uygulamalı ve teorik derslerin durumuna göre devam durumu değişebiliyor fakat rapor vs. ekstradan devam hakkı kazandırmaz yani devamsızlık hakkınızın içerisinde sayılır ama hastalık durumunuzu dilekçeyle Dekanlığa bildirip yönetim kurulunda konuşulmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda da inisiyatif hocaya bırakılır.

ek: yani bizim fakültemizde böyle işliyor ama ben uzun süreli raporlu olan öğrencilerimin hiçbirini dersten geçirmedim, zaten devamsızlıktan bile bırakmasam sınavdan geçemezler.
  • duyond  (06.02.18 21:14:30 ~ 21:16:36) 
üniversitede devam zorunluluğu koyan zihniyet. peh.


  • kveldulv  (06.02.18 21:41:58) 
Dersin devam politikasına bağlı. Benim zorunluluk yok mesela, sadece sınava gelip geçer not almam kafi. Derse ve hocasina göre değişir yani.


  • kendi kendine yasayan yavrucak  (06.02.18 23:05:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.