[]

Kokpitteki karakutu

Meraktan soruyorum, bu ucaklardaki karakutuyu niye ucak disi bir yere bilgi gondermiyor? Yani kokpitteki karakutuda kayit olsun ama uydu kayidi da alsin mesela. Niye yapilmiyor? Gps sinyali falan aliniyor sonucta ucak duserse en son sinyal alinan yere gidiyolar noldu diye bakmaya.
 
Geçenlerde lantirn161 malezya uçağı konusunda bahsetmişti bu durumdan.
Çok fazla büyüklükte veri toplanıyor ve binlerce uçağın aynı anda uyduya göndermesi ve bunların bir yerde depolanması aşırı ve (milyonda bir uçuşta kaza olması sebebiyle) gereksiz bir durum.

Bunun yerine kara kutuların kaza sonrası dayanıklılığında iyileştirme yapmak ve bulunabilirliğini arttırmak daha az maliyetli ve kararlı bir çözüm olur.
  • sumuklurakun  (06.02.18 15:26:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.