lens kullanıcılarına birtakım sorular

lens numaranız ve gözlük numaranız aynı mı?

göz eğrilik yariçapı büyük olanlar ne marka lens kullanıyor?

memnun olduğunuz lens solüsyonu hangisi?

hangi internet sitesini kullanıyorsunuz, lensmarket güvenilir mi?

bu konuyla alakalı tavsiyelerde bulunabilirsiniz. teşekkürler <3

gözlük numarası yarım numara daha yüksek. aynı olunca yeterli olmuyor.
bu çap olayına hiç dikkat etmedim. ama senelerdir aynı lensi kullanıyorum. belki de şansa tuttu. lensin iki çap seçeneği var zaten.
optifree den memnunum. diğerlerinden bi şikayetim yok. sadece bunu kullandığım için memnunum
acuve oasys kullanıyorum. pahalı ama 2 haftalık lensi 1 ay kullanıyorum. tavsiye edilmiyor ama yapıyorum. lensin şekli bozulana kadar, akşamları göz kuruluğu oluşana kadar kullanıyorum.
  • sttc  (06.02.18 02:26:47 ~ 02:27:41)
Benimkiler gözlüklerden derece olarak 0.25 daha düşük.

  • valarmurgulis  (06.02.18 02:51:21)
1- Aynı değil, doktorumun söylediğine göre de aynı olmaması gerekiyor, lens daha düşük olmalı.

3- bio-true
4- lensmarket
  • archery  (06.02.18 08:57:49)
aynı.
günlük lens al.
lensmarket.com iyi
arada gözlük arada lens tak gözü dinlendir.
  • sizofren06  (06.02.18 10:22:40)
1-Lenslerim gözlük numaramdan -.25 daha düşük.

2- giz eğrisi sanırım 13.8 gibi bir şey

3- night and day

4-bio true

5- en sin optikten aldim.
  • alwaysalways  (06.02.18 10:40:06)
- değil
- bilmem, ben yıllardır acuvue oasys kullanıyorum
- bio-true iyidir, bulamazsam renu
- internetten lens almam, optikçim var
  • principlei  (06.02.18 11:09:57)
1- Lens numarası göz numarasından yarım numara kadar düşük.
2- Benim 8.4, muhtemelen 8.6'yı kast ediyorsun. Birçok markanın olması lazım.
3- Pure moist iyidir. Biotrue yazın gözlerimde çok çapaklanma yapıyordu, bıraktım.
4- Lensmarket gayet güvenilirdir, defalarca alışveriş yaptım. Fiyatları daha uygun, birkaç kutu lens alınca solüsyon ücretsiz olabiliyor, ayrıca benim numaralar yüksek olduğundan lensimi hemen bulamayabiliyorum, o soruna da çözüm oldu.
  • Lethe  (06.02.18 12:24:35)
Optikçi gözlükçü olarak cevaplıyorum.
1-Gözlük ve lens numarası aynı olmaz. -0.25 düşük olur -0.50 büyük olur gibi hiç ama hiç bir değer yoktur.Göz Muayenesi olurken lens muayenesini de yapmanızı istemeniz lazım doktordan.Lens numaranız yoksa ,göz numarasına bakarak sakın ama sakın lens numarası uydurmayın.

2- Lensler esnek olduğundan eğrilik yarı çapı tolore edilebilir.Yani reçetede 8.6 yazan biri 8.4 kullanabilir.Piyasada en çok satılan ürün acuvue oasysdir.Optikçilerde direkt stok tutulan bir üründür.Ama daha kaliteli bir şey isterseniz acuvue oasys night &day öneririm.Gözde hiç çıkarmadan 15 güne kadar kalabilir.İlk kullanacağınız lens biraz deneme yanılma olacak eğer batma vs yaparsanız o lens çöp olacak,yeni marka arayışına gireceksiniz.Bu çok normal

3-Kesinlikle internetten lens almayın.Sağlığınızı düşünmüyorsanız bilemem.Lens marketin en fazla 10 tl yükseğine alırsınız optikçiden ama kafanız rahat olru.

4- Lens solüsyon markası inanılmaz bir fark yaratmaz üç aşağı 5 yukarı hepsi aynıdır.Ama illa marka diyorsanız biotrue ve renu yu öneririm.
  • ayağiniza gelen overlokçu  (06.02.18 12:28:09)
lens numaram yarım numara düşük.

günlük lens kullanıyorum, lens solüsyonu kullanmıyorum.

lensmarketten alıyorum.

kesinlikle günlük lens kullan. benimki CooperVision proclear 1 day, çok memnunum, fiyatı da çok uygun günlük lenslere göre. 6 kutu birden alıyorum daha da uyguna geliyor.
  • nonik  (06.02.18 12:32:23)
ölçümlere göre eğrilik yariçapım 9.2. böyle bir şey olmadığı için 8.9 çaplı lens arıyorum ama o da yok sanırım.

günlük dediğiniz sadece bir gün kullanılabilen sanırım?
  • yuvarlanantencereninkapagi  (06.02.18 21:06:40)