Serviste Uyumamak icin ne yapmaliyim?

Yolum biraz uzun yaklasik 1 1.5saat suruyor. Kitap okumayi cok seviyorum fakat 15 20. Dk da gozlerim kapabiyor ve toparlayamiyorum. Cok ciddi bir zaman kaybi gibi geliyor bana. Uyuklamamak icin ne yapabilirim oneriniz var mi?

Ben kitap okumak istemediğim zamanlarda açıp telefondan friends izliyordum.

  • Amaranta ursula  (05.02.18 21:43:45)
facebook tarzı yerlerde gördüğüm videoları/yazıları bu zamanda hallederdim. kısa sürede bittiği için uyuklamadan diğerine rahat geçiliyor.

  • MtKrt  (05.02.18 21:44:03)
Müzik veya podcast dinleyebilirsiniz, internetten haberleri vs takip edebilirseniz. Ama uykunuz geliyorsa uyuyun bence, niye zaman kaybı olsun ki?

  • agluna  (05.02.18 21:44:24)
en güzeli uyumak bence de.

  • sta  (05.02.18 21:53:04)
Beyler adam uyuklamayıp kitap okumak için öneri istiyor, dizi izle diyen var :( kitabı da arkadaşı mı okusun olm?

Cevap: uyku bastırdığı anda su için hocam. Bende bu etkili oluyor. Veya yanınıza termos alıp içine kahve koyabilirsiniz yolda lık lık içe içe uyku etkisini azaltır.
  • Tears of Devil  (05.02.18 21:55:31)
Aynı şartlardayız.

15-20 dk.da uykunuz geliyorsa 10 dk.da bir ara verin.
Gece iyi uyuyun.
Ortam sıcaksa ve soğutabiliyorsanız yapın
Sıkıcı kitap okumamaya çalışın
Daha önce okduğunuz bir kitabın üzerinden tekrar geçmek bir seçenek olabilir.
Çok uykunuz gelmesine rağmen uyuyamıyorsanız tubidy gibi bir uygulamasan indirdiğiniz belgesel, tartışma prog. Vs dinleyin veya izleyin. (Amorti)
  • EasyTiger  (05.02.18 22:18:06)
o zaman yolda uyu. onun yerine gece iki saat az uyu. ben uykumu aldıysam beni en güzel yatağa karanlıkta sessizde koysunlar öldür allah uyuyamam. helal olsun çok kıskandım şimdi.

  • alperz  (05.02.18 23:04:09)
Herkese onerileri icin tesekkurler. Serviste birseyler icmek inanilmaz ise yaradi zaten yeme icme uzerine programlanmis bir yapim var sanirim:)

Bir oneri de ofis arkadasimdan geldi ve epey ise yaradi. Asagidaki sitede yagmur sesi dinliyoruz, arkadasim uyumak icin kullaniyorus. Ben de zaten normal oldugumu soylememistim:)

rainymood.com
  • myra  (07.02.18 23:53:28)
termosa kahve koy serviste iç.

  • faraton  (07.02.18 23:56:43)
@faraton marketlere bakiyorum birkac gundur bulamadim sanirim gelecek hafta internetten siparis vericem☺

  • myra  (07.02.18 23:58:56)