[]

Corsa - Yol bilgisayarındaki akü bilgileri

şimdi corsa'larda gizli bir menü var ve ben bu menüyü açtığımda akü hakkında iki bilgi görüyorum. örnek linki de bırakıyorum aşağıya. bu bilgiler bana ne söylüyor?


üstteki değer nedir?
alttaki değer nedir?

teşekkür ederim.

i.hizliresim.com

ek olarak: buradan akü ömrü ile ilgili bir çıkarımda bulunabilir miyim?

 
tahmini konuşuyorum,
bir tanesi o anda çekilen akım
diğeri şarj voltajı olabilir.
  • basond  (05.02.18 20:24:29) 
12.3 muhtemelen voltaj, fakat 24 nedir bilemedim. eğer o an marşa basmıyorsanız, veya uzun kısa tüm farlar + klima falan açık değilse akım olma ihtimali düşük.


  • icim urperiyor  (05.02.18 20:32:29) 
cevaplar için teşekkürler. bu görsel internetten temsili olsun diye alındı. bende 14.3 yazıyor. aracı çalıştırırken marşa bastığımda 10.XX küsürlere düşüyor anlık olarak. yani anlık voltaj tamam ama alttaki ne asıl merak ettiğim de oydu zaten.

örneğin alttaki değer akşamüstü baktığımda 44tü. şimdi baktım 30. neye göre değişiyor anlamadım. geçenlerde aküm araç kamerasının 7/24 çalışmasından dolayı tamamen bitmişti. akünün sağlığı hakkında yorum yapmaya çalışıyorum.
  • jamiro  (05.02.18 21:13:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.