[]

Genel anestezi

Normalde horlayan biri genel anestezi uygulanan bir ameliyata girerse "uyudugu" sure zarfinda yine horlar mi?

Baya merak ettim.
Tesekkurler.

 
horlamıyor, kesin bilgi. kendimden biliyorum :)


  • ada meltemi  (05.02.18 17:51:36) 
Horlayamaz, nedeni için (bkz: entübasyon)


  • doxanikee  (05.02.18 18:05:39) 
benim dedem horlamıştı. hem de ağzını aça aça, çizgi film karakteri gibi.
ağzını faraş kadar açıp hava alıyor, sonra dudaklarını "brrr" yaparak nefes veriyordu. Çok gülmüştük :)

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (05.02.18 18:12:43) 
@konusma
Ameliyat sirasinda mi? Yani sonrasi degil,'direkt anestezi altindayken

  • kuehles blondes  (05.02.18 18:16:58) 
çıkınca. anestezi etkisi altındayken. yaşından ötürü sanırım, ameliyat bitti, ama uyanması 3 saate yakın sürmüştü.


  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (05.02.18 18:21:06 ~ 18:21:34) 
Ameliyat esnasında vücuttaki çizgili kasların neredeyse tamamını felç eden anestezik madde verilir. Yani nefes almamızı sağlayan kaslar da işlevsiz olduğu için akciğere pozitif basınçla hava verilerek nefes alıp verme sağlanır. Ameliyat hastalarının ağzında giren o büyük hortum o işte. Ama o hortum oraya direkt sokulmaz öncesinde entübasyon aletleri ile dil, yutak gibi etraf dokular sabitlenir böylece tüm hava yolu açılır ve sabit kalır yani horlamaya sebep olan ortam yoktur artık.


  • glutamin  (05.02.18 19:14:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.