[]

Erken regl olmak

Aralık ayında beklenenden 1, ocak ayında ise beklenenden 5 gün önce regl oldum. Bu bir sağlık sorununa işaret olabilir mi yoksa endişelenmesem de olur mu? Ona göre doktora gideceğim. Herhangi bir şekilde doğum kontrol hapı veya ertesi gün hapı kullanmadım.
 
Sinir stres yapinca oluyor. Kasim ve Aralik ve ocakta 4er gun gec oldum (yani onceye gore 23ten 27ye atti dongum)
Simdi bi ayrilik gecirdim, son hafta cok yiprandim. 3 gun erken oldum (27den 24e dustu su anda)

Olur bence arada boyle.
  • kuehles blondes  (05.02.18 16:47:22) 
1-2 gün zaten normaldir bence. stres, hava değişimi vs bile etkiliyor. ben olsam endişe etmezdim. düzenli olarak kontrole gidiyor musun? gidiyorsan bi sonraki kontrolde söyleyebilirsin doktoruna.


  • elorelia  (05.02.18 16:48:51) 
10 günden fazlası olduğu durumlarda endişelenmelisiniz(ki bazı durumlarda o bile normal olabilir. Sinir stres, bazı bitki çayları falan da etkileyebilir). 3-5 günden bir şey olmaz.


  • bego  (05.02.18 17:05:18) 
Hep çok düzgün oluyorsa ve birkaç aydır da garipleştiyse gidilir. Evet stres etkiler, sıcaklık şu bu etkiler ama üstüste birkaç ay böyle olduysa tiroid dahil hormonlara baktırmakta fayda var. Bir sonraki adetiniz de erken olursa adetin 2-3. Günü kadın doğum polikliniğine gidin. Endişe edilecek bir şey değil, her kadının hormon profilini bilmesi iyi olur.


  • fallopian  (05.02.18 17:06:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.