[]

Beta-glukan ile glutenin bi ilişkisi var mı?

Beta-glukan ile glutenin bi ilişkisi var mı?
 
Beta glukan glutensiz kaynaklardan elde edilebildiği gibi glutenli tahıllardan da elde edilebiliyor. İkisi farklı şeyler ancak özellikle glutensiz prosese tabii tutulmazsa buna gluten bulaşı olabiliyor. Yani gluten almak istemiyorsanız; kullanacağınız beta glukan supplementinde gluten-free yazması lazım. Örneğin beta glukan yulafta da bulunuyor ve yulaf aslında orijinalinde glutensiz. Fakat bu haliyle kalabilmesi için hiç glutenli tahıl ekilmemiş toprakta yetiştirilmesi lazım; bu nedenle markette satılan yulaflar glutenli oluyor.

İkisi farklı şeyler ama gluten bulaşı olabiliyor.
  • neferkitty  (05.02.18 09:41:10) 
@neferkitty brn imunex vitamin almayı düşünüyorum fakat tiroid ca feçirmiş kişilerde glutenin tiroid fonksiyonlarını etkilediğini okudum. İmunex beta gılukanda gluten var mıdır acaba?


  • nick konusunda kararsizim  (05.02.18 12:27:34) 
Googleda aratınca yok diyor

www.colyakankara.org.tr
  • neferkitty  (05.02.18 13:25:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.