Öğrenci işlerine gidip de sorununu çözebilen bir insan var mı?

Ciddi ciddi soruyorum. Yüksek lisans belasına bulaştım 3 yıldır. Tezmiş, derslermiş meşakatli bir süreç ama hiçbiri öğrenci işleri kadar zorlamıyor beni. İstisnasız her dönem kayıt esnasında bir sorun çıkıyor. Ne hikmetse sorun da hep sistemde oluyor.Ne düzgün bir açıklama yapma, ne sorunu çözmek için en ufak bir çaba. Bir de baştan savmaya çalışmıyorlar mı deli oluyorum. Resmen ritüele dönüştü bu durum. Ben mi aşırı tepki veriyorum anlamıyorum ki.

ben de trakya üniversitesi'nde bilimsel hazırlığım. pazartesi dönem açılacak, kayıt yenileme işlemleri başladı hala sisteme 4 tane dersin notunu 15 gündür giremediler. sürekli bi notları göndermediler lafı. hocalara soruyorum biz gönderdik diyorlar notları, enstitüye soruyorum bize gelmedi diyor notlar yemin ederim insan sınıyorlar.

gerçekten dediğinde haklısın derslerden çok öğrenci işleri zorluyor. hep bi bahaneleri var hep bi şeyeri öteliyorlar artık enstitü müdürüne çıkacağım yarın gidip düzelmezse o derece.
  • rahat ya  (31.01.18 21:48:03)
Gebze'nin öğrenci işleri banka gibi. Numaranı alıyorsun, bankoya sıran gelince gidiyorsun, derdini anlatıyorsun, o an halledilebilecek bir şeyse halloluyor. Değilse sisteme yine o an işleniyor ve sonucu bildiriliyor mail ile. Şimdiye kadar gördüğüm en düzenli öğrenci işleri sistemi mevcut. Keşke her yerde olsa.

  • desdenova34  (31.01.18 21:53:43)
itü.
geçen dönem son güne kadar dersleri açmadılar.verdiğim belgelerden dil sınavı sonucunu kaybettiler, ders alamadım. son anda hatalarını fark edip yeniden belge isteyerek düzelttiler.
bu dönem bizim programın derslerini ders programına eklemeyi unutmuşlar. sonradan uyarınca düzelttiler.
bir haftadır ders seçimi ile ilgili bir mevzuatla (örgün öğretim öğrencisinin ikinci öğretimden seçmeli ders alması) ilgili bilgilendirme bekliyorum ama hala yok. en son dün gece 10'da yarın araştıracağım diye yanıt geldi daire başkanından. yarın ders kayıtlarının son günü ama durum netleşmediği için ders seçimi yapamıyorum.
  • d e j i n  (01.02.18 13:44:08)