sıvı yağ seçimi

bu değerleri karşılaştırarak hangi yağı almak gerekir

%100 emin olmamakla birlikte soldaki. soldakinde ml'den grama geçiş yapmışlar o biraz kafa karıştırıyor ama 91.8 g yağda 10 g doymuş yağ varsa 100 g yağda 11 g'dan daha az oluyor yani sağdakine göre daha az doymuş yağ içeriyor o sebeple biraz daha iyi ama çok da önemli bi fark değil herhalde aralarındaki.

  • semaforo de medianoche  (25.01.18 23:08:00)
Yağ sektöründeyim. O besin öğelerindeki doymuş doymamış yağ oranları nereseyse sabittir. Ona çok takılmayın. Ve zaten içindeki yağla etiket her zaman uyum gösteremez. Mümkün değil bu. Rafine yağlarda dikkat etmeniz gereken tek faktör yağda karışım olup olmadığıdır. Ben eski işyerimde piyasadaki tüm markaların piyasa araştırmasını yapmıştım. Ülker birisi ama öbürünü çözemedim. O da bilinen bir marka ise ikisini de kullanabilirsiniz.

  • ismira007  (26.01.18 00:25:14)
Bakanlık defalarca ifşaladığı için marka belirtmekte bir sakınca görmüyorum. Selin, gülce, ege selin, ege gülce, simay gibi yağlardan uzak durun. Soya veya aspir çakıyorlar.

  • ismira007  (26.01.18 00:29:25)
ismira diğeri komili

  • _k_u_z_g_u_n_  (26.01.18 00:32:57)
Komili de iyidir. Fiyatı uygun olsnı al bence.
Aşağıdaki tavsiyemi siyasi tarafı bir kenara koyarak yazıyorum.
Bimin malını da alsbilirsin. Küçükbay ve Balsarı firmaları üretiyordu son baktığımda. Her ikisi de tağşişten uzak durur.
  • ismira007  (26.01.18 01:09:21)