[]

Propaganda, ama Nasıl?

Özellikle siyasette propaganda yöntemleri hakkında araştırma yapmak istiyorum, her görüşten yöntemi araştırmaya açığım. Kitap, makale vs. önerirseniz çok sevinirim.
 
What is Propaganda, and How Does It Differ From Persuasion? diye bir makale var bayağı detaylı benim derslerde kullandığım. Fakat orijinal kaynağı yok elimde. White propaganda, gray propaganda, black propaganda gibi örnekleri hangi savaşta veya kampanyada nasıl kullanmış, hangi ülke nasıl davranmış gibi örneklerle anlatıyor. Eğer bir email adresi falan verirseniz yollayabilirim.


  • sopiro  (19.01.18 17:45:16) 
siyasal iletişim başlığı altında başlamalısın araştırmana. bence ilk olarak en basiti AÖF'ün Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümündeki siyasal iletişim dersinin kitabıyla başlayabilirsin.

Bak bi de şöyle bir şey buldum:

ilef.ankara.edu.tr
  • silah taciri  (19.01.18 17:47:45) 
Herkesin anlayabileceği dilden olan bir kitap:

www.iletisim.com.tr

Yazarından ders almıştım vaktinde "halk evleri döneminde tiyatro" gibi bir dersti. Oldukça verimli geçmişti herkes için. Kitap da doktora tezinden yola çıkılarak yazılan bir kitap. Kaynakları filan açık yani. Tiyatronun nasıl propaganda aracı haline geldiğini gösteriyor.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (19.01.18 19:58:34) 
iletişim fakültesine git


  • redskull  (19.01.18 22:12:48) 
Hacı Noam Chomsky


  • onunsihirlikelimesivar  (19.01.18 22:30:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.