Excel Dosyasını Telefon Defteri Gibi Çıktı Almak

Selamlar, elimde 1 tane excel var, yaklaşık 150 x 1,5 satırlık.

Bunda alfabetik sırayla isim soyismi telefon numaraları var; excel'de çıktı almayı bilmediğim için, istiyorum ki her harf belirli kağıtta olsun. Yani telefon rehberi olarak kullanacağım çıktı alarak.

Bir de 1 tane evde durması için, 1 tane de mobil defter olarak çıktı almak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ?

1) Önce tüm verileri A->Z şeklinde sırala. En üst satırda başlıklar olduğunu varsayıyorum. Başlıklar satırını sıralama dışında tut. Yani sonuçta tablon şöyle olacak: i.hizliresim.com

2) Bu şekilde rehberini sıraladıktan sonra B'den başlayarak sayfa sonu eklemen gerekecek. Her bir harf için o harf ile başlayan ilk sıradaki ismin üstüne, yani yukarıdaki tabloda 'ba' yazan A9 hücresine gelerek 'Sayfa Düzeni' menüsünün altında yer alan 'Sayfa Sonları' seçeneğinden sayfa sonu ekle. Her bir harf için bunu yap.

3) Yine 'Sayfa Düzeni' menüsünün altında bulunan 'Yazdırma Başlıkları' menüsüne gel. Açılan sayfada 'Üstte yinelenecek satırlar' bölümünün en sağıda yukarı doğru bir ok var. O oka basarak en üstteki başlıklar satırını seç. Böylece her sayfada bu başlıklar yer alacak.

Bıunları yaptıktan sonra Yazdır bölümüne gelirsen her bir harfin ayrı sayfalarda olduğunu görebilirsin.

Bunu yapmanın daha otomatik yolu da var. Makro yazmak lazım ama makro yazmak daha uzun sürer.

2 tane çktı istiyorsan aynı çıktıdan 2 tane alabilirsin. Mobil defterden kastın nedir bilmiyorum.
  • himmet dayi  (19.01.18 10:50:35)