[]

sabah 4.30 da karı koca kavgası

ne yapıyorduk böyle durumlarda? sadece yüksek sesle tartışmak, bağırmak söz konusu. şiddet falan olsa hemen arardım polisi. yaklaşık 1.5 saattir de devam ediyor. şiddet yok ama gürültü var.

bize bitişik daire.

gürültüye uyandım 4.30da. ara ara susuyolar, sonra yine bağırışıyolar.

aslında bu çiftlerin herşeyi problemli 20 senedir aynı adresteyim, kimdir nedir bilmem(yanyana iki blok, bizimki ara daire, yandaki daire de bize bitişik öteki blokta)

bunların bir de çiftleşme gürültüsü muhabbeti var, rocco'dan fena.

tv sesini köklesen de bastıramıyorsun, salona gitsen de, evin önünden geçsen de.

böyle bişey de söylenemiyor haliyle ayıp diye.

ayrıca 2011 de bunlardan gelen sex gürültüsünü benden geldi diye sanıp(tek bekar erkeğim), bana da bu durumu söylemeyip, acaip acaip sesler diyerek bana bulaşan alt komşu ile mahkemelik olmuştum, hatta iftra atıp, beni bıçakladı diyerek şikayetçi olup, darp raporu almıştı.

sonra ben bu duruma çok içerleyince bi kaç tanıdığımı aramıştım, mahkemede itiraf etmişti ben kendim kestim kolumu, o bişey yapmadı bana diye. sonra taşındı gitti o adam neyse de.

yani yıllardan beri süregelen bir sorun bu ve ben de , ev bizim olsa bile arada sırada burada kaldığım için pek önemsemedim açıkçası.

gelin bu konuyu enine boyuna tartışalım, bi çözüm yolu bulalım.

bi saat önce yazmıştım daha detaylı, baktım ki çok fazla özele kaçar oldu, sildim, bunlar susmayınca dayanamayıp tekrar yazma gereği duydum.

 
polisi yine de arayabilirsiniz? neticede rahatsizlik verici bir durum var ortada.


  • e haliyle  (13.01.18 07:03:58) 
Polisi arasanız gelmesini bekleyin. Gelmezse bir daha arayın. Benim de başıma aynı tarzda bir olay geldi. Polisi aradım kimse gelmedi ki karakol yakındı ve küçük bir şehirde yaşıyordum o zamanlar. Bir daha aradım, bu sefer geldiler. Geldiklerini pencereden görünce huzurla yattım :)


Bir süre sonra tekrarlanması halinde tekrar polisi arayın.

Gürültülü sevişme için ise bir mektup bırakın kapılarına bence :) ve eğer buradan birileri "yav ne güzel işte sevişiyor insanlar, garışmayın yav" falan derse sallamayın onları :)
  • mezarkabul  (13.01.18 07:37:15) 
Duvara vursaydin :) ciftlesme sesi gectigine göre baya secici gecirgenmis hücre duvarı

Bence de mektup mantikli. Kapilarina sıkıştır. Kamera yoktur isalla? Samimi şekilde anlat. Şikayet etmeye gerek görmüyorum, farkında olmama ihtimalinizden dolayi böyle uyarayim dedim de :')
  • üğpoıuy  (13.01.18 07:54:51) 
enteresan olan mesela bu binaların ses geçirdiği belli. yeni de taşınmadılar en az bizim kadar eskiler.

şimdi ben adamın kadının öksürdüğünü bile duyuyorum, tv müzik falan birazdan fazla açık değilse ki , zaten yüksek ses açmam pek, millet rahatsız olmasın diye.

ee ben de öksürüyorum onlar da duyuyodur eminim.

ha şu var, dedim ya ara sıra geliyorum, bir yılın 9 ayı yokum mesela ortalama. belki ne de olsa boş daire falan diye düşünüyolardır.

üstten alttan ses gelme olayı bu kadar aşırı değil ama bitişik duvar işte.

duvara vurmakla utandırmakla falan da olmaz ayıp yani.

bi dahakine öyle yapayım idare edemeyecek gibi olursa.

duvar kağıdı var, kağıdın altından sanki inşaat aşamasında o duvarda bildiğiniz çiftli kapı yapılmış gibi iz var. acaba kaza ile öyle yaptılar da geçici bi şekilde mi doldurdular ne yaptılar?
  • killerbee  (13.01.18 08:01:20 ~ 08:05:09) 
Ya bence yeni dairelerin hepsi böyle aq :/ ben yandaki adamin tüm aile hayatini ve telefon konusmalarini virguldeki yarım nefesine kadar biliyorum :/ kendi evimde fisildayarak konusuyorum. Sanki araya sadece sunta koymuslar gibi :///


  • üğpoıuy  (13.01.18 08:23:09) 
Karışmayın insanlık hali. Zaten hayatları tırt belli ki. Mevcut ekonomik toplumsal düzenin içine ettiği mahremiyet hakkından mahrum olmanın muzdaripliğini yaşamasınlar bir de.


  • Batuhanolabilir  (13.01.18 08:50:33) 
Evde olduklarindan emin oldugunuz bi an telefonla konusur gibi yaparak " yok abi benim evde olmaz, duvarlar cok ince yandaki komsu oksurse duyuyorum, benim evde yaparsak cok gurultu olur" gibi cunle kurun duyduklarindan emin olarak. Anlarlar bence :)


  • c1b2k3  (13.01.18 10:08:04) 
Karışmayın ne demek ya. Kendi hayatı tirt diye niye benim huzurumu bozuyor? Apartmanın ne demek olduğunu bilmeyen sığırlar binalara doluşuyor sonra da bizim kibarlık yapmamız bekleniyor.
Polisi ara kardeş, ısrarla ara gelmezlerse bida ara. Sevişme kısmı için de utanıyorsan not yaz kibarlık yapmana gerek yok, çok rahatsız ediyorsunuz diye yaz. Seni vermişler mahkemeye demekki insanlar mahkemeye başvurabiliyor öyle söyle.

  • pamuk helvalar cebe  (13.01.18 11:05:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.