[]

Ev arkadaşını uyarmak

Selamlar

Yurtdisinda yasiyorum, kiralarin yuksekligi sebebiyle mecburen bir ev arkadasim var. Kendisi gune benden erken basliyor biraz. Sabah 7 de ayakta. Kahvaltisini hazirliyor, yemek yiyor giyinip cikiyor ve bu isler 1 saate yakin suruyor.

Ben de hafif uykuya sahibim, biraz cabuk uyanirim. Eleman cok gurultu yapan biri degil. Ama bu yuzden de ben uykusuz kaliyorum. Sonrasinda uykuya dalmak zor oluyor, tam dalacakken de alarm caliyor kalkmam gerekiyor.

Sizce ne yapayim? Uyaracaksam da ne sekilde uyarayim?

 
uyaramazsın.
adam işine gidiyor demek ki...

 • benaslindayohum  (13.01.18 01:22:44) 
Adam zaten çok gürültü yapmıyormuş, ne yapacak başka, parmak ucunda mı yürüyecek?
Bir süre sonra alışırsın zaten, uykun derinleşir.

 • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (13.01.18 01:30:10) 
Siz de o saatte uyanmaya alisabilirsiniz, bana mantikli geldi.


 • common of demons  (13.01.18 01:34:02) 
Biraz daha sessiz olmasını söyleyebilirsin. Odayı daha az ses gelen oda varsa değiştirebilirsin.


 • empedokles  (13.01.18 01:44:17) 
Çok gürültü yapan biri değilse ve minimum özeni gösteriyorsa uyarmamak daha iyi sanki.


 • voyager 1  (13.01.18 02:08:53) 
Eğer aranız iyiyse "her sabah sen çıkarken uyanıyorum ben ya" şeklinde böyle sitem gibi değil de, bir arkadaşınızla önemsiz bir şey paylaşır gibi anlatabilirsiniz. O üzülür eminim, daha dikkat edecektir. Ama anladığım kadarıyla yakın değilsiniz. O yüzden zamanla alışırsınız demekten başka çare yok. Bunun için yapabileceği pek bir şey yok onun da.


 • aliza  (13.01.18 03:19:07) 
Madem çok gürültü yapmıyor belki kulak tıkacı kullanabilirsiniz? Telefonu yakına koyarsanız alarmı da duyarsınız herhalde


 • senolll  (13.01.18 03:26:31) 
ev 1+0 mı , gürültü yapmamasına rağmen sizi rahatsız ediyorsa arkadaşını değil emlakçıları uyar


 • docrivers  (13.01.18 03:49:55) 
uyarmamalısın bence, kendin diyorsun çünkü çok gürültü yapmıyor diye.

işte ev arkadaşlığının en büyük sıkınıtları da bu ufak şeyler, gönül isterki imkan olsun, herkes tek ferah ferah yaşasın ama imkanlar malum.

bana sorarsan eğer saat 7 güne başlamak için çok güzel bir saat, eğer senin için çok ters, abzürt bir saat değilse sen de 7 de uyanmaya alışabilirsin.

hem şimdi bence bu uyarma kredini daha önemli konular için saklamalısın.
 • killerbee  (13.01.18 06:04:20 ~ 06:04:53) 
valla adamı uyarabileceğin bir şey yok, gürültü de etmiyorsa,
Ev arkadaşının olması demek evde bir kişinin daha yaşaması demek doğal olarak.

Ama adamı kırmadan belki "ya sana da bir şey söyleyemem tabi, sen de sonuçta hazırlanıp gidiyorsun ama benim uykum kaçıyor, naapsam acaba?" diye bir laf arasında söylersin belki
 • michael_knight  (13.01.18 10:57:09) 
bence de uyarman saçma olur, hele de gürültü yapmayan biriyse. sonuçta evde iki kişisiniz, tek yaşıyormuş gibi olamaz. ben de ev arkadaşın gibi erken kalkıyorum, ev arkadaşım benden bir saat sonra kalkıyor, mutfak onun odasıyla bitişik olduğu için rahatsızlık veriyordur ama bir şey demiyor. banyo da benim duvarımla bitişik, ben de onun gece yarısı ben uyumaya çalışırken şırıl şırıl duş almasına bir şey demiyorum. bunlar küçük şeyler bence.


 • peki madem  (13.01.18 11:18:41) 
o hafızalı kulak tıkaçlarıçok işe yarıyor.


 • ya ben lan neyse  (13.01.18 11:33:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.