[]

Nasıl geri kazanabilirim?

1,5 yıldır evliyiz.
Zor bi evlilik geçirdik. Borçlar, ailevi olaylar vs.
Tabi çok fazla kavgamız tartışmamız oluyordu.
Birbirimize olan güvenimiz azaldı. Değer verirken sorgular hale geldik. (Örneğin her ay sürpriz kutu gönderirdi artık eskisi kadar heyecanlanmadığımı düşündüğü için bi yıldır göndermiyor. Yani değerine değmediğimi düşünüyor.)

O çok çalıştı bu süreçte web yazılımcı sürekli freelance aldı gece gündüz borçlarımız bitsin diye uğraştı. Çok yoruldu. 1 sene sonra yine borçlarımız bitmedi tabi ama farklı kombinasyonlar falan var sırf borç değil yani. bitcoin kredilerimiz vs de var içinde.

Ben de son zamanlarda bi alışveriş furyasına kapıldım. Ama bıraktım kesin olarak da bildirdim.

Eşim yine Marta kadar iş aldı kafasını kaldıramıcak. Geçen gün aldığım son şey de artık onun için bardağı taşırdı. Bir de yakın zamanda doğum günü vardı. doğum gününden 2 gün önce dönebildim ülkeye 10 gün yurtdışındaydım. Pek hazırlık yapamadım. AMa hep kafamdan olan bir yer vardı, aylar öncesinden orayı gözüme kestirmiştim. Oraya götürdüm. Bir de beğendiği tarzda bi mont vardı onu aldım. Ama o onu hiç önemsemediğimi, 1 gün önce hediye aldığımı, 2 gün önce mekanı ayarladığımı vs düşünüyor.

Ona karşı en ufak bir vicdanım ve ilgim olmadığını düşünüyor. Bunun aksini nasıl anlatabilirim. Zamana mı bırakıyım. Konuşmalarım onu asla ikna etmiyor. 1 senesinin borçlar yüzünden 3 senesinin benim yüzümden çöp olduğunu düşünüyor.

 
Anlatamazsınız, yapabilirsiniz.


 • r evolution  (09.01.18 12:15:54) 
bi tatile çıkın, önerim Sacred House Kapadokya.


 • confessions of an adman  (09.01.18 12:22:37) 
Ben borcumuzu ödemek için gece gündüz afedersin hayvan çalışsam eşim harcasa eşinin yaptığından daha fazlasını yapardım öncelikle öyle bi eşe sahip olduğun için sevin. Alışverişi bırak ve borcu bitirmeye odaklanın. Sen de ucuza yapılan eğlenceli aktiviteler keşfet. Ne bilim battaniyenin altına girip dizi falan izleyin. Hayatınıza bazı rutinler katıp o rutinleri takip etmeye çalışın. Mesela ben eskiden debe varken her sabah 7de çay ve 2 poğaça yer yarım saat boyunca debe okurdum ve inanılmaz keyif alırdım. Şimdilerde sabahları yılmaz özdil yazıları takip ediyorum falan böyle rutinlerim var beni mutlu eden. Sizde bunun gibi şeyler yapabilirsiniz.


 • freetakilir  (09.01.18 12:24:08) 
Mart sonuna kadar para harcamama kararı aldık. Martta da araba almaya karar vermiştik.

@ freetakilir zaten bıraktım. Ama onu asla bi şeyler değişeceğine ikna edemiyorum.
 • allaccess  (09.01.18 12:24:47 ~ 12:26:33) 
Erkek tarafi misiniz kadin mi?


 • stavro  (09.01.18 12:34:04) 
Kadın tarafıyım


 • allaccess  (09.01.18 12:34:55) 
daha önceden başkaları için günler öncesinden plan yapıp eşin için son güne sıkıştırdıysan "bana başkalarına verdiği kadar değer vermiyor" diye düşünmüş olabilir. bu da onu kırmış, hayal kırıklığına uğratmış olabilir.


 • yemrem  (09.01.18 12:43:03) 
Maddi olarak zor belki ama bir cift terapistine gitseniz iyi olur gibi. İnsanlar sorunumuz o kadar büyük değil diyerek daha ileri zamanlarda düşünüyor cift terapisini ama o zaman bir kazanım elde etmek zor oluyor veya karşıdakinin olumlu yanları iyice önemini yitirmiş oluyor. Geç kalmamak lazım kurtarılacak birşey varken. Kaldı ki kişinin 3 yılım heba oldu dediği an tam bunun için uygun an bence.


 • curukturpkokusu  (09.01.18 12:48:49) 
Sakin ol. Gevşe. Sen de çok gerginsin belli ki, rahatlayabilmek için nereye sardıracağını bilememişsin. Alışverişe sardırman kendini güçlü ve güvende hissetmeye ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. Borçlar bitecek emin ol, bitmiş de feraha çıkmışsınız gibi rahat hissetmeye çalış (rahat davranmak değil hissetmek, yani duygusuna bürünmek. Yoksa rahat davranmakla hiçbir şey hallolmamış zaten).

Onu da bırak kendi haline, şimdi o da korkuyla hareket ediyor, bütün çabalarım gençliğim boşa mı gidiyor diye endişeli. Sana verdiği değer konusunda yanılıp yanılmadığını anlayamıyor, o yüzden çok gergin. Bırak, zamanla gevşeyecek, sen kendini şifalandır. Sen neşelendikçe ve şükürlü bir insan/eş oldukça onun da keyfi ve yaşama sevinci yerine gelecek.

Youtube'da seyide sen isimli kanalı bul ve bi dinle derim.
 • yaren  (09.01.18 13:05:25) 
En güzeli birlikte güzel bir tatil ve romantik dakikalar geçirmek ve bu tatilde her zaman yaşadığınız cinsel hayatınız dışında farklılıklar. (rutin olan değerli şeyleri değiştirmek yani)


 • serserimsi  (09.01.18 13:53:14) 
‘ Beni aldatırsan seni öldürürüm ’ diyen bir erkekti bu değil mi? Nasıl geri kazanabilirimi değil nasıl bu durumu lehime çevirip ayrılabilirimi düşünmenizin vakti geldi de geçiyor bana kalırsa...


 • blue serenity  (09.01.18 13:57:17) 
bitcoin kredisinden sonrasını okumadım. hayatınız boyunca borcunuz hiç bitmeyecek orası kesin. bitcoin için kredi çekmek ile kumar oynamak için kredi çekmek arasında en ufak fark yok. borçsuz hayat sürmeyeceğinize göre plan yapın


 • oscar  (09.01.18 14:50:18) 
borçları birlikte bitirin ve yeni borçlar edinmeyin, ona destek olmak hediye almaktan çok daha değerli.


 • pinkpeony  (09.01.18 15:13:43) 
El emeği bir şeyler yapın, yiyecek, örgü vs.
Masaj yapın, bir yazılımcıyı en mutlu edecek şey, kesinlikle!
Çay / kayve bir şeyler yapın gecenin 2'sinde saat kurup kalkın. Biraz onunla oturun sonra yatın. Siz de ertesi gün işe gideceksiniz belki ama o gün erken yatıp arada kalkmanız onu süper mutlu eder.
 • SiyamkedisiZorro  (09.01.18 15:39:22) 
yakın zamanda seni postalamasını umut ediyorum adamın kendi akıl ve ruh sağlığı için.


 • sen git ben geliyorum  (10.01.18 00:28:03) 
pahalı yere götürmek mont almak<*

<kendi cebinizden mi aldınız adamın parasından mı? Ve bunlar çok ucuz şeyler, emek yok, parayı veren herkes yapabilir. Evde mükemmel bir yemek hazırlasaydınız ve atıyorum basit bir bere örseydiniz belki maliyeti 10'da 1i olacaktı ama çok daha makbule geçecekti
 • KaraSakall  (10.01.18 10:50:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.